Popüler airdrop projelerini keşfedin ve 1000 dolara kadar kazanma şansını yakalayın.

Blum TapSwap Yescoin

Yeni Türkü – Yağmurun Elleri Ukulele Akorları

Yağmurun Elleri ukulele akor ve ritim gösterimi karşınızda! 1988 yılında piyasaya sürülen Yeşilmişik albümündeki bu popüler Yeni Türkü şarkısını ukulelenizle çalmaya başlayın.

Küçücük bir bakışın, çözer beni kolayca.
Kenetlenmiş parmaklar gibi, sımsıkı kapanmış olsam.

Yaprak yaprak açtırırsın, ilk yaz nasıl açtırırsa.
İlk gülünü gizem dolu, hünerli bir dokunuşla.

Hiç kimsenin yağmurun bile, böyle küçük elleri yoktur.
Bütün güllerden derin, bir sesi var gözlerinin

Baş edilmez o gergin, kırılganlığınla senin
Her solukta sonsuzluk ve ölüm.

Yaprak yaprak açtırırsın, ilk yaz nasıl açtırırsa.
İlk gülünü gizem dolu, hünerli bir dokunuşla.

Linki Kopyala & Paylaş:
Sırada Ne Var?
Sitedeki diğer Yeni Türkü Ukulele Akor gösterimlerine ulaş. Ya da senin için seçtiğimiz şarkılardan birisine geç↓

Yeni Türkü - Yağmurun Elleri Ukulele Akor ve Ritim Gösterimi Hakkında

Sanatçı ve Şarkı:Yeni Türkü - Yağmurun Elleri
Albüm:Yeşilmişik
Çıkış Yılı:1988
Akorlar:[Em], [Am], [D], [C], [G], [B7], [Fm]
Ritim:A - AYAY
Tür:Folk
"Yağmurun Elleri", Yeni Türkü imzasını taşıyan ve 1988 yılında piyasaya sürülen Yeşilmişik albümünde yer alan popüler bir şarkıdır. Folk türü altında değerlendirilen Yağmurun Elleri adlı müzik eserinin ukulele akorları ve ritimleri hakkında kısa bilgiler aşağıda listelenmiştir:
  • Yağmurun Elleri ukulele akorları: [Em], [Am], [D], [C], [G], [B7], [Fm]. Sitede yer alan transpose aracını kullanarak Yağmurun Elleri kolay ukulele akor versiyonlarına da ulaşabilirsiniz.
  • Yağmurun Elleri ukulele ritimleri: A - AYAY. Bu ritim size zor geliyorsa, daha basit ritim yürüyüşlerini deneyebilirsiniz.
  • Yeni Türkü orijinal tonu Em tonudur. Yine transpose aracını kullanarak alternatif ve kolay tonlara ulaşabilirsiniz.
  • Sevilen Yeni Türkü şarkısını çalmadan önce enstrümanınızı akort ettiğinizden emin olun.
Yağmurun Elleri Ukulele Akorları (Yeni Türkü) | Ukulele Türkiye

Yağmurun Elleri Ukulele Akorları Nelerdir?

Sevilen bir Yeni Türkü şarkısı olan Yağmurun Elleri ukulele akorları [Em], [Am], [D], [C], [G], [B7], [Fm](orijinal Em tonunda). Yağmurun Elleri kolay ukulele akorlarına ulaşmak için sayfadaki transpose aracını kullanabilirsiniz.

Yeni Türkü Ukulele İle Nasıl Çalınır?

  1. Yağmurun Elleri şarkısını orijinal tonda çalmak isterseniz [Em], [Am], [D], [C], [G], [B7], [Fm] akorlarının parmak pozisyonlarını öğrenmeniz gerekir.
  2. [Em], [Am], [D], [C], [G], [B7], [Fm] akorları sizin için zorsa, sayfada yer alan transpose aracını kullanarak Yağmurun Elleri kolay ukulele akorlarına ulaşabilirsiniz.
  3. Yağmurun Elleri şarkısını ukulelede çalarken A - AYAY ritim kalıbını kullanabilirsiniz. A - AYAY ritim kalıbı size zor gelirse, daha basit bir ritim kalıbı olan A - A - A - A ritmini kullanabilirsiniz.

Yağmurun Elleri Yağmurun Elleri Şarkısı Hakkında Genel Bilgiler Nelerdir?

Yağmurun Elleri şarkısı 1988 yılında yayınlanan Yeşilmişik adlı albümde yer almaktadır. Yeni Türkü tarafından seslendirilen bu müzik eseri, Folk türü altında değerlendirilmektedir. Orijinal tonu Em olan Yağmurun Elleri şarkısını [Em], [Am], [D], [C], [G], [B7], [Fm] akorlarını kullanarak ukulele ile çalabilirsiniz.

Yağmurun Elleri Şarkısına Benzer Ukulele Akorları Nelerdir?


Anahtar kelimeler:Yağmurun Elleri ukulele, Yağmurun Elleri ukulele akor, Yağmurun Elleri ukulele kolay akor, ukulele Yağmurun Elleri akor, Yağmurun Elleri ukulele tab, Yağmurun Elleri ukulele ritim, Yeni Türkü ukulele akor.
Yasal Bilgilendirme:Yağmurun Elleri ve sitede yer alan diğer tüm akor gösterimleri müzik eğitimi amacıyla paylaşılmıştır. Müzik notaları ve akorları gösterilen bu eserlere ait tüm telif hakları, şarkıların sahiplerine aittir. Bu içeriğin telif hakkı ihlali içerdiğini düşünüyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin.

Yorum yapın