Aşık Veysel – Uzun İnce Bir Yoldayım Ukulele Akorları

Uzun İnce Bir Yoldayım ukulele akor ve ritim gösterimi karşınızda! 1934 yılında piyasaya sürülen Uzun İnce Bir Yoldayım albümündeki bu popüler Aşık Veysel şarkısını ukulelenizle çalmaya başlayın.

Uzun ince bir yoldayım.
Gidiyorum gündüz  gece.
Bilmiyorum ne hâldeyim.
Gidiyorum gündüz gece.
Gündüz gece gündüz gece.
Gündüz gece vay.

Dünyaya geldiğim anda.
Yürüdüm aynı zamanda.
İki kapılı bir handa.
Gidiyorum gündüz gece.
Gündüz gece gündüz gece.
Gündüz gece vay.

Düşünülürse derince.
Irak görünür görünce.
Yol bir dakka miktarınca.
Gidiyorum gündüz gece.
Gündüz gece gündüz gece.
Gündüz gece vay.

Şaşar Veysel işbu hâle.
Gâh ağlaya gâhi güle.
Yetişmek için menzile.
Gidiyorum gündüz gece.
Gündüz gece gündüz gece.
Gündüz gece vay.

Linki Kopyala & Paylaş:
Sırada Ne Var?
Sitedeki diğer Aşık Veysel Ukulele Akor gösterimlerine ulaş. Ya da senin için seçtiğimiz şarkılardan birisine geç↓

Aşık Veysel - Uzun İnce Bir Yoldayım Ukulele Akor ve Ritim Gösterimi Hakkında

Sanatçı ve Şarkı:Aşık Veysel - Uzun İnce Bir Yoldayım
Albüm:Uzun İnce Bir Yoldayım
Çıkış Yılı:1934
Akorlar:[Am], [G], [C], [D], [F]
Ritim:A - AY
Tür:Folk, Türkü
"Uzun İnce Bir Yoldayım", Aşık Veysel imzasını taşıyan ve 1934 yılında piyasaya sürülen Uzun İnce Bir Yoldayım albümünde yer alan popüler bir şarkıdır. Folk, Türkü türü altında değerlendirilen Uzun İnce Bir Yoldayım adlı müzik eserinin ukulele akorları ve ritimleri hakkında kısa bilgiler aşağıda listelenmiştir:
  • Uzun İnce Bir Yoldayım ukulele akorları: [Am], [G], [C], [D], [F]. Sitede yer alan transpose aracını kullanarak Uzun İnce Bir Yoldayım kolay ukulele akor versiyonlarına da ulaşabilirsiniz.
  • Uzun İnce Bir Yoldayım ukulele ritimleri: A - AY. Bu ritim size zor geliyorsa, daha basit ritim yürüyüşlerini deneyebilirsiniz.
  • Aşık Veysel orijinal tonu Am tonudur. Yine transpose aracını kullanarak alternatif ve kolay tonlara ulaşabilirsiniz.
  • Sevilen Aşık Veysel şarkısını çalmadan önce enstrümanınızı akort ettiğinizden emin olun.
Uzun İnce Bir Yoldayım Ukulele Akorları (Aşık Veysel) | Ukulele Türkiye

Uzun İnce Bir Yoldayım Ukulele Akorları Nelerdir?

Sevilen bir Aşık Veysel şarkısı olan Uzun İnce Bir Yoldayım ukulele akorları [Am], [G], [C], [D], [F](orijinal Am tonunda). Uzun İnce Bir Yoldayım kolay ukulele akorlarına ulaşmak için sayfadaki transpose aracını kullanabilirsiniz.

Aşık Veysel Ukulele İle Nasıl Çalınır?

  1. Uzun İnce Bir Yoldayım şarkısını orijinal tonda çalmak isterseniz [Am], [G], [C], [D], [F] akorlarının parmak pozisyonlarını öğrenmeniz gerekir.
  2. [Am], [G], [C], [D], [F] akorları sizin için zorsa, sayfada yer alan transpose aracını kullanarak Uzun İnce Bir Yoldayım kolay ukulele akorlarına ulaşabilirsiniz.
  3. Uzun İnce Bir Yoldayım şarkısını ukulelede çalarken A - AY ritim kalıbını kullanabilirsiniz. A - AY ritim kalıbı size zor gelirse, daha basit bir ritim kalıbı olan A ritmini kullanabilirsiniz.

Uzun İnce Bir Yoldayım Uzun İnce Bir Yoldayım Şarkısı Hakkında Genel Bilgiler Nelerdir?

Uzun İnce Bir Yoldayım şarkısı 1934 yılında yayınlanan Uzun İnce Bir Yoldayım adlı albümde yer almaktadır. Aşık Veysel tarafından seslendirilen bu müzik eseri, Folk, Türkü türü altında değerlendirilmektedir. Orijinal tonu Am olan Uzun İnce Bir Yoldayım şarkısını [Am], [G], [C], [D], [F] akorlarını kullanarak ukulele ile çalabilirsiniz.

Uzun İnce Bir Yoldayım Şarkısına Benzer Ukulele Akorları Nelerdir?


Anahtar kelimeler:Uzun İnce Bir Yoldayım ukulele, Uzun İnce Bir Yoldayım ukulele akor, Uzun İnce Bir Yoldayım ukulele kolay akor, ukulele Uzun İnce Bir Yoldayım akor, Uzun İnce Bir Yoldayım ukulele tab, Uzun İnce Bir Yoldayım ukulele ritim, Aşık Veysel ukulele akor.
Yasal Bilgilendirme:Uzun İnce Bir Yoldayım ve sitede yer alan diğer tüm akor gösterimleri müzik eğitimi amacıyla paylaşılmıştır. Müzik notaları ve akorları gösterilen bu eserlere ait tüm telif hakları, şarkıların sahiplerine aittir. Bu içeriğin telif hakkı ihlali içerdiğini düşünüyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin.

Yorum yapın