Popüler airdrop projelerini keşfedin ve 1000 dolara kadar kazanma şansını yakalayın.

Blum TapSwap Yescoin

Bülent Ortaçgil – Yüzünü Dökme Küçük Kız Ukulele Akorları

Yüzünü Dökme Küçük Kız ukulele akor ve ritim gösterimi karşınızda! 1974 yılında piyasaya sürülen Benimle Oynar Mısın? albümündeki bu popüler Bülent Ortaçgil şarkısını ukulelenizle çalmaya başlayın.

Yüzünü dökme küçük kız, bırak üzülmeyi.
Yalnız sen misin bir düşün, unutan sevilmeyi.
Her siyahın bir beyazı, gecelerin gündüzü de vardır.

Yüzünü dökme küçük kız, kızma onlara.
Yalnız sen misin bir düşün, zincir oranda buranda.
Her tutsağın bir kaçışı, uykunun uyanışı da vardır.

Yüzünü dökme küçük kız, yaşamın anlamını bul.
Sonra dinle kendini, yolunu bil.
Her siyahın bir beyazı, gecelerin gündüzü de vardır.

Linki Kopyala & Paylaş:
Sırada Ne Var?
Sitedeki diğer Bülent Ortaçgil Ukulele Akor gösterimlerine ulaş. Ya da senin için seçtiğimiz şarkılardan birisine geç↓

Bülent Ortaçgil - Yüzünü Dökme Küçük Kız Ukulele Akor ve Ritim Gösterimi Hakkında

Sanatçı ve Şarkı:Bülent Ortaçgil - Yüzünü Dökme Küçük Kız
Albüm:Benimle Oynar Mısın?
Çıkış Yılı:1974
Akorlar:[C], [F], [G], [Dm]
Ritim:A - A - A - AY
Tür:Array
"Yüzünü Dökme Küçük Kız", Bülent Ortaçgil imzasını taşıyan ve 1974 yılında piyasaya sürülen Benimle Oynar Mısın? albümünde yer alan popüler bir şarkıdır. Array türü altında değerlendirilen Yüzünü Dökme Küçük Kız adlı müzik eserinin ukulele akorları ve ritimleri hakkında kısa bilgiler aşağıda listelenmiştir:
  • Yüzünü Dökme Küçük Kız ukulele akorları: [C], [F], [G], [Dm]. Sitede yer alan transpose aracını kullanarak Yüzünü Dökme Küçük Kız kolay ukulele akor versiyonlarına da ulaşabilirsiniz.
  • Yüzünü Dökme Küçük Kız ukulele ritimleri: A - A - A - AY. Bu ritim size zor geliyorsa, daha basit ritim yürüyüşlerini deneyebilirsiniz.
  • Bülent Ortaçgil orijinal tonu C tonudur. Yine transpose aracını kullanarak alternatif ve kolay tonlara ulaşabilirsiniz.
  • Sevilen Bülent Ortaçgil şarkısını çalmadan önce enstrümanınızı akort ettiğinizden emin olun.
Yüzünü Dökme Küçük Kız Ukulele Akorları (Bülent Ortaçgil) | Ukulele Türkiye

Yüzünü Dökme Küçük Kız Ukulele Akorları Nelerdir?

Sevilen bir Bülent Ortaçgil şarkısı olan Yüzünü Dökme Küçük Kız ukulele akorları [C], [F], [G], [Dm](orijinal C tonunda). Yüzünü Dökme Küçük Kız kolay ukulele akorlarına ulaşmak için sayfadaki transpose aracını kullanabilirsiniz.

Bülent Ortaçgil Ukulele İle Nasıl Çalınır?

  1. Yüzünü Dökme Küçük Kız şarkısını orijinal tonda çalmak isterseniz [C], [F], [G], [Dm] akorlarının parmak pozisyonlarını öğrenmeniz gerekir.
  2. [C], [F], [G], [Dm] akorları sizin için zorsa, sayfada yer alan transpose aracını kullanarak Yüzünü Dökme Küçük Kız kolay ukulele akorlarına ulaşabilirsiniz.
  3. Yüzünü Dökme Küçük Kız şarkısını ukulelede çalarken A - A - A - AY ritim kalıbını kullanabilirsiniz. A - A - A - AY ritim kalıbı size zor gelirse, daha basit bir ritim kalıbı olan A - A ritmini kullanabilirsiniz.

Yüzünü Dökme Küçük Kız Yüzünü Dökme Küçük Kız Şarkısı Hakkında Genel Bilgiler Nelerdir?

Yüzünü Dökme Küçük Kız şarkısı 1974 yılında yayınlanan Benimle Oynar Mısın? adlı albümde yer almaktadır. Bülent Ortaçgil tarafından seslendirilen bu müzik eseri, Array türü altında değerlendirilmektedir. Orijinal tonu C olan Yüzünü Dökme Küçük Kız şarkısını [C], [F], [G], [Dm] akorlarını kullanarak ukulele ile çalabilirsiniz.

Yüzünü Dökme Küçük Kız Şarkısına Benzer Ukulele Akorları Nelerdir?


Anahtar kelimeler:Yüzünü Dökme Küçük Kız ukulele, Yüzünü Dökme Küçük Kız ukulele akor, Yüzünü Dökme Küçük Kız ukulele kolay akor, ukulele Yüzünü Dökme Küçük Kız akor, Yüzünü Dökme Küçük Kız ukulele tab, Yüzünü Dökme Küçük Kız ukulele ritim, Bülent Ortaçgil ukulele akor.
Yasal Bilgilendirme:Yüzünü Dökme Küçük Kız ve sitede yer alan diğer tüm akor gösterimleri müzik eğitimi amacıyla paylaşılmıştır. Müzik notaları ve akorları gösterilen bu eserlere ait tüm telif hakları, şarkıların sahiplerine aittir. Bu içeriğin telif hakkı ihlali içerdiğini düşünüyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin.

Yorum yapın