Popüler airdrop projelerini keşfedin ve 1000 dolara kadar kazanma şansını yakalayın.

Blum TapSwap Yescoin

Duman – Gurbet Ukulele Akorları

Gurbet ukulele akor ve ritim gösterimi karşınızda! 2003 yılında piyasaya sürülen Konser albümündeki bu popüler Duman şarkısını ukulelenizle çalmaya başlayın.

Of, of,
Kime desem derdimi ben bulutlar.
Bizi dost bildiklerimiz vurdular.
Bir de gurbet yarası var,
Hepsinden derin.

Söyleyin memleketten
Bir haber mi var?
Yoksa yârin gözyaşları mı,
Bu yağmurlar?

İçerim yanıyor, yâr, yâr,
Yaram pek derin.
Bana nazlı yârdan, aman,
Bir haber verin.

Of, of,
Bulutlar yârime selam söyleyin.
Kavuşma günümüz yakınmış, deyin.
Felek yârdan ayrı koyduysa bizi,
Gurbet elde bir başıma neyleyim?
Yârdan ırak yaşanır mı, söyleyin.

Linki Kopyala & Paylaş:
Sırada Ne Var?
Sitedeki diğer Duman Ukulele Akor gösterimlerine ulaş. Ya da senin için seçtiğimiz şarkılardan birisine geç↓

Duman - Gurbet Ukulele Akor ve Ritim Gösterimi Hakkında

Sanatçı ve Şarkı:Duman - Gurbet
Albüm:Konser
Çıkış Yılı:2003
Akorlar:[G#], [G], [F], [Bb]
Ritim:AY - AY - AY - AY
Tür:Rock, Alternatif
"Gurbet", Duman imzasını taşıyan ve 2003 yılında piyasaya sürülen Konser albümünde yer alan popüler bir şarkıdır. Rock, Alternatif türü altında değerlendirilen Gurbet adlı müzik eserinin ukulele akorları ve ritimleri hakkında kısa bilgiler aşağıda listelenmiştir:
  • Gurbet ukulele akorları: [G#], [G], [F], [Bb]. Sitede yer alan transpose aracını kullanarak Gurbet kolay ukulele akor versiyonlarına da ulaşabilirsiniz.
  • Gurbet ukulele ritimleri: AY - AY - AY - AY. Bu ritim size zor geliyorsa, daha basit ritim yürüyüşlerini deneyebilirsiniz.
  • Duman orijinal tonu G# tonudur. Yine transpose aracını kullanarak alternatif ve kolay tonlara ulaşabilirsiniz.
  • Sevilen Duman şarkısını çalmadan önce enstrümanınızı akort ettiğinizden emin olun.
Gurbet Ukulele Akorları (Duman) | Ukulele Türkiye

Gurbet Ukulele Akorları Nelerdir?

Sevilen bir Duman şarkısı olan Gurbet ukulele akorları [G#], [G], [F], [Bb](orijinal G# tonunda). Gurbet kolay ukulele akorlarına ulaşmak için sayfadaki transpose aracını kullanabilirsiniz.

Duman Ukulele İle Nasıl Çalınır?

  1. Gurbet şarkısını orijinal tonda çalmak isterseniz [G#], [G], [F], [Bb] akorlarının parmak pozisyonlarını öğrenmeniz gerekir.
  2. [G#], [G], [F], [Bb] akorları sizin için zorsa, sayfada yer alan transpose aracını kullanarak Gurbet kolay ukulele akorlarına ulaşabilirsiniz.
  3. Gurbet şarkısını ukulelede çalarken AY - AY - AY - AY ritim kalıbını kullanabilirsiniz. AY - AY - AY - AY ritim kalıbı size zor gelirse, daha basit bir ritim kalıbı olan A - A ritmini kullanabilirsiniz.

Gurbet Gurbet Şarkısı Hakkında Genel Bilgiler Nelerdir?

Gurbet şarkısı 2003 yılında yayınlanan Konser adlı albümde yer almaktadır. Duman tarafından seslendirilen bu müzik eseri, Rock, Alternatif türü altında değerlendirilmektedir. Orijinal tonu G# olan Gurbet şarkısını [G#], [G], [F], [Bb] akorlarını kullanarak ukulele ile çalabilirsiniz.

Anahtar kelimeler:Gurbet ukulele, Gurbet ukulele akor, Gurbet ukulele kolay akor, ukulele Gurbet akor, Gurbet ukulele tab, Gurbet ukulele ritim, Duman ukulele akor.
Yasal Bilgilendirme:Gurbet ve sitede yer alan diğer tüm akor gösterimleri müzik eğitimi amacıyla paylaşılmıştır. Müzik notaları ve akorları gösterilen bu eserlere ait tüm telif hakları, şarkıların sahiplerine aittir. Bu içeriğin telif hakkı ihlali içerdiğini düşünüyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin.

Yorum yapın