Teoman – İstasyon İnsanları Ukulele Akorları

Teoman - İstasyon İnsanları ukulele akorları ve ritimleri bu yazıda sizi bekliyor. 2001 yayınlanan Gönülçelen albümünde yer alan bu Teoman şarkısının hemen çalmaya başlayın.
Tür: Rock, Alternatif
Albüm: Gönülçelen
Çıkış Yılı: 2001
Nasıl Çalınır Videoları: YouTube kanalına göz atın.Teoman – İstasyon İnsanları şarkısını aşağıdaki akorları kullanarak çalabilirsiniz. Başlamadan önce ukulelenizin doğru akort edildiğinden emin olunuz. Şarkıda paylaşılan akorların standart akort düzeni (GCEA) formatına uygun olduğunu unutmayınız. Akorların gösterimini anlamadıysanız akor gösterimi başlıklı yazıyı okuyunuz. Şarkıyı nasıl çalacağınız konusunda bir fikriniz yoksa sitemizde yer alan ukulele derslerine hemen şimdi başlayabilirsiniz. Keyifli çalmalar.

Not: Bu yazıda İstasyon İnsanları şarkısının kolay versiyonunu çalıyorsunuz. Orijinal tonda çalmak istiyorsanız tıklayın.

Ritim: AA – YA – AYAY

[C] Ruhidir benim adım [C] hiç çıkmam evimden.
Dostlar [Dm] uydururum hayali,
[G] Mutluyumdur bu yüz[C]den.
[C] Bir çiçek dürbününden, insanlara bakarken.
Bir gün [Dm] bir istasyon gördüm; [G] trenleri geci[C]ken.
[C] Yolcular ellerinde, [C] tek gidişlik bir bilet.
Henüz [Dm] bilmeseler de hayat[G] bundan iba[C]ret.

[C] İstasyon insanları [Am][F] buradalar tesadü[Em]fen.
[F]  Aynı rüyayı [Dm] görüp [G] ayrı yerlere gi[C]den.
[C] İstasyon insanları[Am][F] buradalar tesadü[C]fen.
[F]  Aynı rüyayı [Dm] görüp [G] ayrı yerlere gi[C]den.

[C]  Eskiden çok eskiden, [C] ben daha çok küçükken.
Henüz [Dm] cennet plajı, oto[G]park olmamış[C]ken.
[C] Mercanların arasında [C] küçük balıklar vardı.
En gü[Dm]zelleri el boyunda kavun[G]içi olanlar[C]dı.
[C] Bir gün bir rüya gördüm; o kavun[C]içi balık benmişim.
Büyü[Dm]mem beklenmeden [G] afiyetle yenmiş[C]im.

[C] İstasyon insanları [Am][F] buradalar tesadü[Em]fen.
[F]  Aynı rüyayı [Dm] görüp [G] ayrı yerlere gi[C]den.
[C] İstasyon insanları[Am][F] buradalar tesadü[C]fen.
[F]  Aynı rüyayı [Dm] görüp [G] ayrı yerlere gi[C]den.

https://www.youtube.com/watch?v=CSx53-fsofw

Teoman’ın diğer şarkılarına ulaşmak için tıklayın.

Teoman – İstasyon İnsanları şarkısının sonuna gelmiş bulunuyoruz. Hazır eliniz ısınmışken başka şarkılar da çalmak isterseniz sanatçılar listemizi kontrol edebilirsiniz. Şarkıda; akorlar, akorların yerleri ve ritim konusunda bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle Facebook sayfası veya e-posta yoluyla iletişime geçin. Ukulele Türkiye onu seven küçük kitlesi ile mutlu mesut bir şekilde yaşantısına devam etmektedir. Sitede sağlanan içeriğin tamamı ücretsizdir. Bu sitenin size katkı sağladığını, ukulele konusunda Türkçe içerik eksikliğini bir nebze olsun doldurduğunu düşünüyorsanız, siteye bağış yaparak bize katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca Ukulele Türkiye Facebook sayfamızı beğenerek veya YouTube kanalımıza abone olarak da bizleri motive edebilirsiniz. Esen kalın.Elinize sağlık. İstasyon İnsanları akorları ya da ritimlerinde bir hata olduğunu düşünüyorsanız ya da farklı bir öneriniz olursa, yorum alanını kullanarak bize ulaşın.
Hazır ukuleleniz elinizdeyken, sizin için seçtiğimiz üç şarkıdan birisiyle ukulele çalmaya devam edebilirsiniz. Aradığınız lezzeti bu üç şarkıda bulamadıysanız şarkılar sayfasını ziyaret ederek, menüden dilediğiniz şarkıyı seçebilirsiniz.
Son Eklenen Şarkılar
Not: İstasyon İnsanları şarkısı ve ukuleleturkiye.com'da yayınlanan diğer tüm şarkı akorları, eğitim amacıyla paylaşılmaktadır. Ukulele Türkiye, sitede yayınlanan hiçbir şarkının, şarkı sözünün veya düzenlemenin hak sahibi değildir. Bu şarkının hak sahibiyseniz ve bu içeriğin yayından kalkmasını talep ediyorsanız bizimle iletişime geçin.
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
Adınızı bu alana yazın.
Yorumunuza yanıt geldiğinde e-posta alacaksınız.
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör