Popüler airdrop projelerini keşfedin ve 1000 dolara kadar kazanma şansını yakalayın.

Blum TapSwap Yescoin

Edip Akbayram – Gittin Gideli Ukulele Akorları

Gittin Gideli ukulele akor ve ritim gösterimi karşınızda! 1994 yılında piyasaya sürülen Türküler Yanmaz albümündeki bu popüler Edip Akbayram şarkısını ukulelenizle çalmaya başlayın.

Öyle ağırım ki kendime, 
Sen benden gittin gideli.
Tenim küs olmuş tenime, 
Sen benden gittin gideli.

Öyle bıkmışım ki kendimden, 
Kurudum düştüm dalımdan.
Sanki ruhum çıktı canımdan, 
Sen benden gittin gideli.

Bir cefam var idi, bin oldu, 
Aktı gözüm yaşı, sel oldu.
Yaz baharım döndü, kış oldu, 
Sen benden gittin gideli.

Linki Kopyala & Paylaş:
Sırada Ne Var?
Sitedeki diğer Edip Akbayram Ukulele Akor gösterimlerine ulaş. Ya da senin için seçtiğimiz şarkılardan birisine geç↓

Edip Akbayram - Gittin Gideli Ukulele Akor ve Ritim Gösterimi Hakkında

Sanatçı ve Şarkı:Edip Akbayram - Gittin Gideli
Albüm:Türküler Yanmaz
Çıkış Yılı:1994
Akorlar:[Gm], [Cm], [G#], [Bb]
Ritim:A - AY - YAY
Tür:Array
"Gittin Gideli", Edip Akbayram imzasını taşıyan ve 1994 yılında piyasaya sürülen Türküler Yanmaz albümünde yer alan popüler bir şarkıdır. Array türü altında değerlendirilen Gittin Gideli adlı müzik eserinin ukulele akorları ve ritimleri hakkında kısa bilgiler aşağıda listelenmiştir:
  • Gittin Gideli ukulele akorları: [Gm], [Cm], [G#], [Bb]. Sitede yer alan transpose aracını kullanarak Gittin Gideli kolay ukulele akor versiyonlarına da ulaşabilirsiniz.
  • Gittin Gideli ukulele ritimleri: A - AY - YAY. Bu ritim size zor geliyorsa, daha basit ritim yürüyüşlerini deneyebilirsiniz.
  • Edip Akbayram orijinal tonu Gm tonudur. Yine transpose aracını kullanarak alternatif ve kolay tonlara ulaşabilirsiniz.
  • Sevilen Edip Akbayram şarkısını çalmadan önce enstrümanınızı akort ettiğinizden emin olun.
Gittin Gideli Ukulele Akorları (Edip Akbayram) | Ukulele Türkiye

Gittin Gideli Ukulele Akorları Nelerdir?

Sevilen bir Edip Akbayram şarkısı olan Gittin Gideli ukulele akorları [Gm], [Cm], [G#], [Bb](orijinal Gm tonunda). Gittin Gideli kolay ukulele akorlarına ulaşmak için sayfadaki transpose aracını kullanabilirsiniz.

Edip Akbayram Ukulele İle Nasıl Çalınır?

  1. Gittin Gideli şarkısını orijinal tonda çalmak isterseniz [Gm], [Cm], [G#], [Bb] akorlarının parmak pozisyonlarını öğrenmeniz gerekir.
  2. [Gm], [Cm], [G#], [Bb] akorları sizin için zorsa, sayfada yer alan transpose aracını kullanarak Gittin Gideli kolay ukulele akorlarına ulaşabilirsiniz.
  3. Gittin Gideli şarkısını ukulelede çalarken A - AY - YAY ritim kalıbını kullanabilirsiniz. A - AY - YAY ritim kalıbı size zor gelirse, daha basit bir ritim kalıbı olan A - A - A - A ritmini kullanabilirsiniz.

Gittin Gideli Gittin Gideli Şarkısı Hakkında Genel Bilgiler Nelerdir?

Gittin Gideli şarkısı 1994 yılında yayınlanan Türküler Yanmaz adlı albümde yer almaktadır. Edip Akbayram tarafından seslendirilen bu müzik eseri, Array türü altında değerlendirilmektedir. Orijinal tonu Gm olan Gittin Gideli şarkısını [Gm], [Cm], [G#], [Bb] akorlarını kullanarak ukulele ile çalabilirsiniz.

Gittin Gideli Şarkısına Benzer Ukulele Akorları Nelerdir?


Anahtar kelimeler:Gittin Gideli ukulele, Gittin Gideli ukulele akor, Gittin Gideli ukulele kolay akor, ukulele Gittin Gideli akor, Gittin Gideli ukulele tab, Gittin Gideli ukulele ritim, Edip Akbayram ukulele akor.
Yasal Bilgilendirme:Gittin Gideli ve sitede yer alan diğer tüm akor gösterimleri müzik eğitimi amacıyla paylaşılmıştır. Müzik notaları ve akorları gösterilen bu eserlere ait tüm telif hakları, şarkıların sahiplerine aittir. Bu içeriğin telif hakkı ihlali içerdiğini düşünüyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin.

Yorum yapın