Edip Akbayram – Gittin Gideli Ukulele Akorları

Edip Akbayram - Gittin Gideli ukulele akorları ve ritimleri bu yazıda sizi bekliyor. 1994 yayınlanan Türküler Yanmaz albümünde yer alan bu Edip Akbayram şarkısının hemen çalmaya başlayın.
Tür: Folk
Albüm: Türküler Yanmaz
Çıkış Yılı: 1994
Nasıl Çalınır Videoları: YouTube kanalına göz atın.Bu yazıda, Edip Akbayram’ın Gittin Gideli adlı şarkısının ukulele akorları ve ritimlerini bulabilirsiniz. Harflerin üzerine tıklayarak akorların parmak pozisyonlarını görüntüleyebilirsiniz. Şarkıyla ilgili görüşlerinizi sayfanın altında yer alan yorum alanını kullanarak benimle paylaşabilirsiniz. Keyifli çalmalar dilerim.

Ritim: A – AY – YAY
Basit Ritim: A – A – A – A

[Gm]Öyle ağırım ki kendi[Cm]me, 
[G#]Sen benden gittin gi[Gm]deli.
[Cm]Tenim küs olmuş teni[G#]me, 
[Bb]Sen benden git[G#]tin gi[Gm]deli.

[Gm]Öyle bıkmışım ki kendim[Cm]den, 
[G#]Kurudum düştüm dalım[Gm]dan.
[Cm]Sanki ruhum çıktı canım[G#]dan, 
[Bb]Sen benden git[G#]tin gide[Gm]li.

[Gm]Bir cefam var idi, bin ol[Cm]du, 
[G#]Aktı gözüm yaşı, sel ol[Gm]du.
[Cm]Yaz baharım döndü, kış ol[G#]du, 
[Bb]Sen benden git[G#]tin gi[Gm]deli.Elinize sağlık. Gittin Gideli akorları ya da ritimlerinde bir hata olduğunu düşünüyorsanız ya da farklı bir öneriniz olursa, yorum alanını kullanarak bize ulaşın.
Hazır ukuleleniz elinizdeyken, sizin için seçtiğimiz üç şarkıdan birisiyle ukulele çalmaya devam edebilirsiniz. Aradığınız lezzeti bu üç şarkıda bulamadıysanız şarkılar sayfasını ziyaret ederek, menüden dilediğiniz şarkıyı seçebilirsiniz.
Son Eklenen Şarkılar
Not: Gittin Gideli şarkısı ve ukuleleturkiye.com'da yayınlanan diğer tüm şarkı akorları, eğitim amacıyla paylaşılmaktadır. Ukulele Türkiye, sitede yayınlanan hiçbir şarkının, şarkı sözünün veya düzenlemenin hak sahibi değildir. Bu şarkının hak sahibiyseniz ve bu içeriğin yayından kalkmasını talep ediyorsanız bizimle iletişime geçin.
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
Adınızı bu alana yazın.
Yorumunuza yanıt geldiğinde e-posta alacaksınız.
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör