Popüler airdrop projelerini keşfedin ve 1000 dolara kadar kazanma şansını yakalayın.

Blum TapSwap Yescoin

Ayna – Fesleğen Ukulele Akorları

Fesleğen ukulele akor ve ritim gösterimi karşınızda! 1997 yılında piyasaya sürülen Gittiğin Yağmurla Gel albümündeki bu popüler Ayna şarkısını ukulelenizle çalmaya başlayın.

Rüzgârla gelen ilkbahar gibi gözlerin.
Bıktım geceden her zaman güzeldi düşlerim.
Niyetim sensin gel, fesleğen kokulu yârimsin.
Çarem sensin gel, alnıma yazılı tazemsin.

Sevmedim yalanı sevemem ben.
Aldatmam seni el gibi.
Anladım aşkı gözlerinden.
Oldum ben de sen gibi.

Aşkıma saygı bekliyorum senden.
Bir acı türkü dinliyorum yelden.
Mevsimi geçtim geçmiyorum senden.
Bir acı türkü dinliyorum yelden.

Linki Kopyala & Paylaş:
Sırada Ne Var?
Sitedeki diğer Ayna Ukulele Akor gösterimlerine ulaş. Ya da senin için seçtiğimiz şarkılardan birisine geç↓

Ayna - Fesleğen Ukulele Akor ve Ritim Gösterimi Hakkında

Sanatçı ve Şarkı:Ayna - Fesleğen
Albüm:Gittiğin Yağmurla Gel
Çıkış Yılı:1997
Akorlar:[Dm], [Gm], [A], [A7], [Bb]
Ritim:A - AY - YAY
Tür:Pop, Rock
"Fesleğen", Ayna imzasını taşıyan ve 1997 yılında piyasaya sürülen Gittiğin Yağmurla Gel albümünde yer alan popüler bir şarkıdır. Pop, Rock türü altında değerlendirilen Fesleğen adlı müzik eserinin ukulele akorları ve ritimleri hakkında kısa bilgiler aşağıda listelenmiştir:
  • Fesleğen ukulele akorları: [Dm], [Gm], [A], [A7], [Bb]. Sitede yer alan transpose aracını kullanarak Fesleğen kolay ukulele akor versiyonlarına da ulaşabilirsiniz.
  • Fesleğen ukulele ritimleri: A - AY - YAY. Bu ritim size zor geliyorsa, daha basit ritim yürüyüşlerini deneyebilirsiniz.
  • Ayna orijinal tonu Dm tonudur. Yine transpose aracını kullanarak alternatif ve kolay tonlara ulaşabilirsiniz.
  • Sevilen Ayna şarkısını çalmadan önce enstrümanınızı akort ettiğinizden emin olun.
Fesleğen Ukulele Akorları (Ayna) | Ukulele Türkiye

Fesleğen Ukulele Akorları Nelerdir?

Sevilen bir Ayna şarkısı olan Fesleğen ukulele akorları [Dm], [Gm], [A], [A7], [Bb](orijinal Dm tonunda). Fesleğen kolay ukulele akorlarına ulaşmak için sayfadaki transpose aracını kullanabilirsiniz.

Ayna Ukulele İle Nasıl Çalınır?

  1. Fesleğen şarkısını orijinal tonda çalmak isterseniz [Dm], [Gm], [A], [A7], [Bb] akorlarının parmak pozisyonlarını öğrenmeniz gerekir.
  2. [Dm], [Gm], [A], [A7], [Bb] akorları sizin için zorsa, sayfada yer alan transpose aracını kullanarak Fesleğen kolay ukulele akorlarına ulaşabilirsiniz.
  3. Fesleğen şarkısını ukulelede çalarken A - AY - YAY ritim kalıbını kullanabilirsiniz. A - AY - YAY ritim kalıbı size zor gelirse, daha basit bir ritim kalıbı olan A - A ritmini kullanabilirsiniz.

Fesleğen Fesleğen Şarkısı Hakkında Genel Bilgiler Nelerdir?

Fesleğen şarkısı 1997 yılında yayınlanan Gittiğin Yağmurla Gel adlı albümde yer almaktadır. Ayna tarafından seslendirilen bu müzik eseri, Pop, Rock türü altında değerlendirilmektedir. Orijinal tonu Dm olan Fesleğen şarkısını [Dm], [Gm], [A], [A7], [Bb] akorlarını kullanarak ukulele ile çalabilirsiniz.

Anahtar kelimeler:Fesleğen ukulele, Fesleğen ukulele akor, Fesleğen ukulele kolay akor, ukulele Fesleğen akor, Fesleğen ukulele tab, Fesleğen ukulele ritim, Ayna ukulele akor.
Yasal Bilgilendirme:Fesleğen ve sitede yer alan diğer tüm akor gösterimleri müzik eğitimi amacıyla paylaşılmıştır. Müzik notaları ve akorları gösterilen bu eserlere ait tüm telif hakları, şarkıların sahiplerine aittir. Bu içeriğin telif hakkı ihlali içerdiğini düşünüyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin.

Yorum yapın