Popüler airdrop projelerini keşfedin ve 1000 dolara kadar kazanma şansını yakalayın.

Blum TapSwap Yescoin

Manuş Baba – Eteği Belinde Ukulele Akorları

Eteği Belinde ukulele akor ve ritim gösterimi karşınızda! 2017 yılında piyasaya sürülen Dönersen Islık Çal albümündeki bu popüler Manuş Baba şarkısını ukulelenizle çalmaya başlayın.

Geliyor bak kalem kaşlı,
Eteği belinde gül de takmış gül de takmış.
Al dudaklar, mor sümbüller,
Öyle de güzel ince de belli ince de belli.

Yar beline beline sarılamam, ah geceden duramam.
Ah öteden beriden bakış atma, ah yerimde duramam.
Ah yıkadım kuruttum çarşafı, serdim ipek yorganı.
Ah günahı sevabı boynuma, gel bu gece koynuma.

Dedim ona, ey güzel,
Böyle mi geçer bu geceler bu geceler?
Neymiş anam, bizim bu keder…
Ne zamana kadar, böyle gider böyle gider?

Linki Kopyala & Paylaş:
Sırada Ne Var?
Sitedeki diğer Manuş Baba Ukulele Akor gösterimlerine ulaş. Ya da senin için seçtiğimiz şarkılardan birisine geç↓

Manuş Baba - Eteği Belinde Ukulele Akor ve Ritim Gösterimi Hakkında

Sanatçı ve Şarkı:Manuş Baba - Eteği Belinde
Albüm:Dönersen Islık Çal
Çıkış Yılı:2017
Akorlar:[Bbm], [Fm], [Cm]
Ritim:A - AY - YAY
Tür:Pop, Alternatif
"Eteği Belinde", Manuş Baba imzasını taşıyan ve 2017 yılında piyasaya sürülen Dönersen Islık Çal albümünde yer alan popüler bir şarkıdır. Pop, Alternatif türü altında değerlendirilen Eteği Belinde adlı müzik eserinin ukulele akorları ve ritimleri hakkında kısa bilgiler aşağıda listelenmiştir:
  • Eteği Belinde ukulele akorları: [Bbm], [Fm], [Cm]. Sitede yer alan transpose aracını kullanarak Eteği Belinde kolay ukulele akor versiyonlarına da ulaşabilirsiniz.
  • Eteği Belinde ukulele ritimleri: A - AY - YAY. Bu ritim size zor geliyorsa, daha basit ritim yürüyüşlerini deneyebilirsiniz.
  • Manuş Baba orijinal tonu Bbm tonudur. Yine transpose aracını kullanarak alternatif ve kolay tonlara ulaşabilirsiniz.
  • Sevilen Manuş Baba şarkısını çalmadan önce enstrümanınızı akort ettiğinizden emin olun.
Eteği Belinde Ukulele Akorları (Manuş Baba) | Ukulele Türkiye

Eteği Belinde Ukulele Akorları Nelerdir?

Sevilen bir Manuş Baba şarkısı olan Eteği Belinde ukulele akorları [Bbm], [Fm], [Cm](orijinal Bbm tonunda). Eteği Belinde kolay ukulele akorlarına ulaşmak için sayfadaki transpose aracını kullanabilirsiniz.

Manuş Baba Ukulele İle Nasıl Çalınır?

  1. Eteği Belinde şarkısını orijinal tonda çalmak isterseniz [Bbm], [Fm], [Cm] akorlarının parmak pozisyonlarını öğrenmeniz gerekir.
  2. [Bbm], [Fm], [Cm] akorları sizin için zorsa, sayfada yer alan transpose aracını kullanarak Eteği Belinde kolay ukulele akorlarına ulaşabilirsiniz.
  3. Eteği Belinde şarkısını ukulelede çalarken A - AY - YAY ritim kalıbını kullanabilirsiniz. A - AY - YAY ritim kalıbı size zor gelirse, daha basit bir ritim kalıbı olan A - A - A - A ritmini kullanabilirsiniz.

Eteği Belinde Eteği Belinde Şarkısı Hakkında Genel Bilgiler Nelerdir?

Eteği Belinde şarkısı 2017 yılında yayınlanan Dönersen Islık Çal adlı albümde yer almaktadır. Manuş Baba tarafından seslendirilen bu müzik eseri, Pop, Alternatif türü altında değerlendirilmektedir. Orijinal tonu Bbm olan Eteği Belinde şarkısını [Bbm], [Fm], [Cm] akorlarını kullanarak ukulele ile çalabilirsiniz.

Eteği Belinde Şarkısına Benzer Ukulele Akorları Nelerdir?


Anahtar kelimeler:Eteği Belinde ukulele, Eteği Belinde ukulele akor, Eteği Belinde ukulele kolay akor, ukulele Eteği Belinde akor, Eteği Belinde ukulele tab, Eteği Belinde ukulele ritim, Manuş Baba ukulele akor.
Yasal Bilgilendirme:Eteği Belinde ve sitede yer alan diğer tüm akor gösterimleri müzik eğitimi amacıyla paylaşılmıştır. Müzik notaları ve akorları gösterilen bu eserlere ait tüm telif hakları, şarkıların sahiplerine aittir. Bu içeriğin telif hakkı ihlali içerdiğini düşünüyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin.

Yorum yapın