Popüler airdrop projelerini keşfedin ve 1000 dolara kadar kazanma şansını yakalayın.

Blum TapSwap Yescoin

Barış Manço – Gesi Bağları Ukulele Akorları

Gesi Bağları ukulele akor ve ritim gösterimi karşınızda! 1977 yılında piyasaya sürülen Sarı Çizmeli Mehmet Ağa albümündeki bu popüler Barış Manço şarkısını ukulelenizle çalmaya başlayın.

Gesi bağlarında dolanıyorum.
Yitirdim yârimi,
Aman aranıyorum.
Yitirdim yarimi,
Aman aranıyorum.

Bir tek selamına güveniyorum.
Gel otur yanıma,
Hallarımı söyleyim.
Derdimden anlamaz,
Ben o yâri neyleyim?

Gesi bağlarında üç top gülüm var.
Hey Allah’tan korkmaz,
Sana, bana ölüm var.
Hey Allah’tan korkmaz,
Sana, bana ölüm var.

Ölüm varsa bu dünyada zulüm var.
Atma garip anam beni,
Dağlar ardına.
Kimseler yanmasın,
Anam yansın derdime.

Linki Kopyala & Paylaş:
Sırada Ne Var?
Sitedeki diğer Barış Manço Ukulele Akor gösterimlerine ulaş. Ya da senin için seçtiğimiz şarkılardan birisine geç↓

Barış Manço - Gesi Bağları Ukulele Akor ve Ritim Gösterimi Hakkında

Sanatçı ve Şarkı:Barış Manço - Gesi Bağları
Albüm:Sarı Çizmeli Mehmet Ağa
Çıkış Yılı:1977
Akorlar:[Fm], [Bbm], [F#]
Ritim:A - AY - YAY
Tür:Folk, Türkü, Alternatif / Indie
"Gesi Bağları", Barış Manço imzasını taşıyan ve 1977 yılında piyasaya sürülen Sarı Çizmeli Mehmet Ağa albümünde yer alan popüler bir şarkıdır. Folk, Türkü, Alternatif / Indie türü altında değerlendirilen Gesi Bağları adlı müzik eserinin ukulele akorları ve ritimleri hakkında kısa bilgiler aşağıda listelenmiştir:
  • Gesi Bağları ukulele akorları: [Fm], [Bbm], [F#]. Sitede yer alan transpose aracını kullanarak Gesi Bağları kolay ukulele akor versiyonlarına da ulaşabilirsiniz.
  • Gesi Bağları ukulele ritimleri: A - AY - YAY. Bu ritim size zor geliyorsa, daha basit ritim yürüyüşlerini deneyebilirsiniz.
  • Barış Manço orijinal tonu Fm tonudur. Yine transpose aracını kullanarak alternatif ve kolay tonlara ulaşabilirsiniz.
  • Sevilen Barış Manço şarkısını çalmadan önce enstrümanınızı akort ettiğinizden emin olun.
Gesi Bağları Ukulele Akorları (Barış Manço) | Ukulele Türkiye

Gesi Bağları Ukulele Akorları Nelerdir?

Sevilen bir Barış Manço şarkısı olan Gesi Bağları ukulele akorları [Fm], [Bbm], [F#](orijinal Fm tonunda). Gesi Bağları kolay ukulele akorlarına ulaşmak için sayfadaki transpose aracını kullanabilirsiniz.

Barış Manço Ukulele İle Nasıl Çalınır?

  1. Gesi Bağları şarkısını orijinal tonda çalmak isterseniz [Fm], [Bbm], [F#] akorlarının parmak pozisyonlarını öğrenmeniz gerekir.
  2. [Fm], [Bbm], [F#] akorları sizin için zorsa, sayfada yer alan transpose aracını kullanarak Gesi Bağları kolay ukulele akorlarına ulaşabilirsiniz.
  3. Gesi Bağları şarkısını ukulelede çalarken A - AY - YAY ritim kalıbını kullanabilirsiniz. A - AY - YAY ritim kalıbı size zor gelirse, daha basit bir ritim kalıbı olan A - A - A - A ritmini kullanabilirsiniz.

Gesi Bağları Gesi Bağları Şarkısı Hakkında Genel Bilgiler Nelerdir?

Gesi Bağları şarkısı 1977 yılında yayınlanan Sarı Çizmeli Mehmet Ağa adlı albümde yer almaktadır. Barış Manço tarafından seslendirilen bu müzik eseri, Folk, Türkü, Alternatif / Indie türü altında değerlendirilmektedir. Orijinal tonu Fm olan Gesi Bağları şarkısını [Fm], [Bbm], [F#] akorlarını kullanarak ukulele ile çalabilirsiniz.

Gesi Bağları Şarkısına Benzer Ukulele Akorları Nelerdir?


Anahtar kelimeler:Gesi Bağları ukulele, Gesi Bağları ukulele akor, Gesi Bağları ukulele kolay akor, ukulele Gesi Bağları akor, Gesi Bağları ukulele tab, Gesi Bağları ukulele ritim, Barış Manço ukulele akor.
Yasal Bilgilendirme:Gesi Bağları ve sitede yer alan diğer tüm akor gösterimleri müzik eğitimi amacıyla paylaşılmıştır. Müzik notaları ve akorları gösterilen bu eserlere ait tüm telif hakları, şarkıların sahiplerine aittir. Bu içeriğin telif hakkı ihlali içerdiğini düşünüyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin.

Yorum yapın