Popüler airdrop projelerini keşfedin ve 1000 dolara kadar kazanma şansını yakalayın.

Blum TapSwap Yescoin

Yeni Türkü – Telli Telli Ukulele Akorları

Telli Telli ukulele akor ve ritim gösterimi karşınızda! 1983 yılında piyasaya sürülen Akdeniz Akdeniz albümündeki bu popüler Yeni Türkü şarkısını ukulelenizle çalmaya başlayın.

Telli telli telli şu telli turna,
Sanma ki yaralı uçmaz bir daha.
Takılmış kanadı göçmen buluta,
Anlatır eski beni şimdiki bana.

Sakın çıkma patika yollara,
O dağlara kırlara o karlı ovaya.
Yenik düşüyor her şey zamana,
Biz büyüdük ve kirlendi dünya.

Telli telli telli şu telli turna,
Sanma ki yaralı uçmaz bir daha.
Takılmış kanadı göçmen buluta,
Döner gelir bir gün konar yurduna.

Telli telli telli şu telli turna,
Ne kalmış buralı göklerden başka.
Ne kalır yarına bizden sonraya,
Her şey binip gitmiş uçurtmalara.

Linki Kopyala & Paylaş:
Sırada Ne Var?
Sitedeki diğer Yeni Türkü Ukulele Akor gösterimlerine ulaş. Ya da senin için seçtiğimiz şarkılardan birisine geç↓

Yeni Türkü - Telli Telli Ukulele Akor ve Ritim Gösterimi Hakkında

Sanatçı ve Şarkı:Yeni Türkü - Telli Telli
Albüm:Akdeniz Akdeniz
Çıkış Yılı:1983
Akorlar:[Dm], [Fm], [F], [Cm], [D#]
Ritim:A - AY - YAY
Tür:Folk
"Telli Telli", Yeni Türkü imzasını taşıyan ve 1983 yılında piyasaya sürülen Akdeniz Akdeniz albümünde yer alan popüler bir şarkıdır. Folk türü altında değerlendirilen Telli Telli adlı müzik eserinin ukulele akorları ve ritimleri hakkında kısa bilgiler aşağıda listelenmiştir:
  • Telli Telli ukulele akorları: [Dm], [Fm], [F], [Cm], [D#]. Sitede yer alan transpose aracını kullanarak Telli Telli kolay ukulele akor versiyonlarına da ulaşabilirsiniz.
  • Telli Telli ukulele ritimleri: A - AY - YAY. Bu ritim size zor geliyorsa, daha basit ritim yürüyüşlerini deneyebilirsiniz.
  • Yeni Türkü orijinal tonu Dm tonudur. Yine transpose aracını kullanarak alternatif ve kolay tonlara ulaşabilirsiniz.
  • Sevilen Yeni Türkü şarkısını çalmadan önce enstrümanınızı akort ettiğinizden emin olun.
Telli Telli Ukulele Akorları (Yeni Türkü) | Ukulele Türkiye

Telli Telli Ukulele Akorları Nelerdir?

Sevilen bir Yeni Türkü şarkısı olan Telli Telli ukulele akorları [Dm], [Fm], [F], [Cm], [D#](orijinal Dm tonunda). Telli Telli kolay ukulele akorlarına ulaşmak için sayfadaki transpose aracını kullanabilirsiniz.

Yeni Türkü Ukulele İle Nasıl Çalınır?

  1. Telli Telli şarkısını orijinal tonda çalmak isterseniz [Dm], [Fm], [F], [Cm], [D#] akorlarının parmak pozisyonlarını öğrenmeniz gerekir.
  2. [Dm], [Fm], [F], [Cm], [D#] akorları sizin için zorsa, sayfada yer alan transpose aracını kullanarak Telli Telli kolay ukulele akorlarına ulaşabilirsiniz.
  3. Telli Telli şarkısını ukulelede çalarken A - AY - YAY ritim kalıbını kullanabilirsiniz. A - AY - YAY ritim kalıbı size zor gelirse, daha basit bir ritim kalıbı olan A - A - A - A ritmini kullanabilirsiniz.

Telli Telli Telli Telli Şarkısı Hakkında Genel Bilgiler Nelerdir?

Telli Telli şarkısı 1983 yılında yayınlanan Akdeniz Akdeniz adlı albümde yer almaktadır. Yeni Türkü tarafından seslendirilen bu müzik eseri, Folk türü altında değerlendirilmektedir. Orijinal tonu Dm olan Telli Telli şarkısını [Dm], [Fm], [F], [Cm], [D#] akorlarını kullanarak ukulele ile çalabilirsiniz.

Anahtar kelimeler:Telli Telli ukulele, Telli Telli ukulele akor, Telli Telli ukulele kolay akor, ukulele Telli Telli akor, Telli Telli ukulele tab, Telli Telli ukulele ritim, Yeni Türkü ukulele akor.
Yasal Bilgilendirme:Telli Telli ve sitede yer alan diğer tüm akor gösterimleri müzik eğitimi amacıyla paylaşılmıştır. Müzik notaları ve akorları gösterilen bu eserlere ait tüm telif hakları, şarkıların sahiplerine aittir. Bu içeriğin telif hakkı ihlali içerdiğini düşünüyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin.

Yorum yapın