Ahmet Kaya – Kum Gibi Ukulele Akorları

Ahmet Kaya - Kum Gibi ukulele akorları ve ritimleri bu yazıda sizi bekliyor. 1994 yayınlanan Şarkılarım Dağlara albümünde yer alan bu Ahmet Kaya şarkısının hemen çalmaya başlayın.
Tür: Folk
Albüm: Şarkılarım Dağlara
Çıkış Yılı: 1994
Nasıl Çalınır Videoları: YouTube kanalına göz atın.Bu yazıda, Ahmet Kaya’nın Kum Gibi adlı şarkısının ukulele akorları ve ritimlerini bulabilirsiniz. Harflerin üzerine tıklayarak akorların parmak pozisyonlarını görüntüleyebilirsiniz. Şarkıyla ilgili görüşlerinizi sayfanın altında yer alan yorum alanını kullanarak benimle paylaşabilirsiniz. Keyifli çalmalar dilerim.

Ritim: AA – AYA – AAY – AAY
Basit Ritim: A – A

[Cm]Martılar [G]ağlardı, [G]çöplükler[Cm]de.
[G]Biz senin[Cm]le gülüşür[G]dük.
[Cm]Şehirlere [Cm]bombalar [G]yağardı [G#]her gece,
[Fm]Biz durma[G#]dan sevişir[G]dik. [G]

[Cm]Acımasız [Cm]olma [Cm]şimdi, bu ka[G]dar.
[G]Dün gibi, [G]dün gibi [Cm]çekip git[G#]me.
[G#]Bırak da [G#]sarılayım [G#]ayakları[Fm]na.
[G#]Kum gibi, [Fm]kum gibi [G#]ezip geç[G]me.

[Cm]Sonbahar [G]damlardı, [G]damları[Cm]mıza.
[G]Biz senin[Cm]le sararır[G]dık. [G]
[Cm]Aydınlansın [Cm]diye, şu [G]kirli yüz[G#]ler,
[Fm]Biz durma[G#]dan şavaşır[G]dık. [Cm]Elinize sağlık. Kum Gibi akorları ya da ritimlerinde bir hata olduğunu düşünüyorsanız ya da farklı bir öneriniz olursa, yorum alanını kullanarak bize ulaşın.
Hazır ukuleleniz elinizdeyken, sizin için seçtiğimiz üç şarkıdan birisiyle ukulele çalmaya devam edebilirsiniz. Aradığınız lezzeti bu üç şarkıda bulamadıysanız şarkılar sayfasını ziyaret ederek, menüden dilediğiniz şarkıyı seçebilirsiniz.
Son Eklenen Şarkılar
Not: Kum Gibi şarkısı ve ukuleleturkiye.com'da yayınlanan diğer tüm şarkı akorları, eğitim amacıyla paylaşılmaktadır. Ukulele Türkiye, sitede yayınlanan hiçbir şarkının, şarkı sözünün veya düzenlemenin hak sahibi değildir. Bu şarkının hak sahibiyseniz ve bu içeriğin yayından kalkmasını talep ediyorsanız bizimle iletişime geçin.
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
Adınızı bu alana yazın.
Yorumunuza yanıt geldiğinde e-posta alacaksınız.
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör