Popüler airdrop projelerini keşfedin ve 1000 dolara kadar kazanma şansını yakalayın.

Blum TapSwap Yescoin

Cem Karaca – Deniz Üstü Köpürür Ukulele Akorları

Deniz Üstü Köpürür ukulele akor ve ritim gösterimi karşınızda! 1974 yılında piyasaya sürülen Cem Karaca'nın Apaşlar, Kardaşlar, Moğollar ve Ferdy Klein'a Teşekkürleriyle albümündeki bu popüler Cem Karaca şarkısını ukulelenizle çalmaya başlayın.

Deniz üstü köpürür,
Hey canım, rinanay rina rinanay!
Kayığa da binsem götürür, hey canım hey!

Benim de şu dünyaya gelişim,
Hey canım, rinanay rina rinanay;
Bir esmerden ötürü, hey canım hey!

Denizin ortasında,
Hey canım rinanay rina rinanay;
Mum yanar sofrasında, hey canım hey!

Benim de şu dünyaya gelişim,
Hey canım, rinanay rina rinanay;
Bir esmerin uğruna, hey canım hey!

Deniz üstü yelkenden,
Hey canım rinanay rina rinanay;
Ecel gelmiş ezelden, hey canım hey!

Benim de şu dünyaya gelişim,
Hey canım, rinanay rina rinanay;
Memleket sevdasından, hey canım hey!

Linki Kopyala & Paylaş:
Sırada Ne Var?
Sitedeki diğer Cem Karaca Ukulele Akor gösterimlerine ulaş. Ya da senin için seçtiğimiz şarkılardan birisine geç↓

Cem Karaca - Deniz Üstü Köpürür Ukulele Akor ve Ritim Gösterimi Hakkında

Sanatçı ve Şarkı:Cem Karaca - Deniz Üstü Köpürür
Albüm:Cem Karaca'nın Apaşlar, Kardaşlar, Moğollar ve Ferdy Klein'a Teşekkürleriyle
Çıkış Yılı:1974
Akorlar:[Dm], [F], [Gm], [C]
Ritim:AA - YYA - AYAY
Tür:Rock, Alternatif, Folk
"Deniz Üstü Köpürür", Cem Karaca imzasını taşıyan ve 1974 yılında piyasaya sürülen Cem Karaca'nın Apaşlar, Kardaşlar, Moğollar ve Ferdy Klein'a Teşekkürleriyle albümünde yer alan popüler bir şarkıdır. Rock, Alternatif, Folk türü altında değerlendirilen Deniz Üstü Köpürür adlı müzik eserinin ukulele akorları ve ritimleri hakkında kısa bilgiler aşağıda listelenmiştir:
  • Deniz Üstü Köpürür ukulele akorları: [Dm], [F], [Gm], [C]. Sitede yer alan transpose aracını kullanarak Deniz Üstü Köpürür kolay ukulele akor versiyonlarına da ulaşabilirsiniz.
  • Deniz Üstü Köpürür ukulele ritimleri: AA - YYA - AYAY. Bu ritim size zor geliyorsa, daha basit ritim yürüyüşlerini deneyebilirsiniz.
  • Cem Karaca orijinal tonu Dm tonudur. Yine transpose aracını kullanarak alternatif ve kolay tonlara ulaşabilirsiniz.
  • Sevilen Cem Karaca şarkısını çalmadan önce enstrümanınızı akort ettiğinizden emin olun.
Deniz Üstü Köpürür Ukulele Akorları (Cem Karaca) | Ukulele Türkiye

Deniz Üstü Köpürür Ukulele Akorları Nelerdir?

Sevilen bir Cem Karaca şarkısı olan Deniz Üstü Köpürür ukulele akorları [Dm], [F], [Gm], [C](orijinal Dm tonunda). Deniz Üstü Köpürür kolay ukulele akorlarına ulaşmak için sayfadaki transpose aracını kullanabilirsiniz.

Cem Karaca Ukulele İle Nasıl Çalınır?

  1. Deniz Üstü Köpürür şarkısını orijinal tonda çalmak isterseniz [Dm], [F], [Gm], [C] akorlarının parmak pozisyonlarını öğrenmeniz gerekir.
  2. [Dm], [F], [Gm], [C] akorları sizin için zorsa, sayfada yer alan transpose aracını kullanarak Deniz Üstü Köpürür kolay ukulele akorlarına ulaşabilirsiniz.
  3. Deniz Üstü Köpürür şarkısını ukulelede çalarken AA - YYA - AYAY ritim kalıbını kullanabilirsiniz. AA - YYA - AYAY ritim kalıbı size zor gelirse, daha basit bir ritim kalıbı olan A - A - A - A ritmini kullanabilirsiniz.

Deniz Üstü Köpürür Deniz Üstü Köpürür Şarkısı Hakkında Genel Bilgiler Nelerdir?

Deniz Üstü Köpürür şarkısı 1974 yılında yayınlanan Cem Karaca'nın Apaşlar, Kardaşlar, Moğollar ve Ferdy Klein'a Teşekkürleriyle adlı albümde yer almaktadır. Cem Karaca tarafından seslendirilen bu müzik eseri, Rock, Alternatif, Folk türü altında değerlendirilmektedir. Orijinal tonu Dm olan Deniz Üstü Köpürür şarkısını [Dm], [F], [Gm], [C] akorlarını kullanarak ukulele ile çalabilirsiniz.

Deniz Üstü Köpürür Şarkısına Benzer Ukulele Akorları Nelerdir?


Anahtar kelimeler:Deniz Üstü Köpürür ukulele, Deniz Üstü Köpürür ukulele akor, Deniz Üstü Köpürür ukulele kolay akor, ukulele Deniz Üstü Köpürür akor, Deniz Üstü Köpürür ukulele tab, Deniz Üstü Köpürür ukulele ritim, Cem Karaca ukulele akor.
Yasal Bilgilendirme:Deniz Üstü Köpürür ve sitede yer alan diğer tüm akor gösterimleri müzik eğitimi amacıyla paylaşılmıştır. Müzik notaları ve akorları gösterilen bu eserlere ait tüm telif hakları, şarkıların sahiplerine aittir. Bu içeriğin telif hakkı ihlali içerdiğini düşünüyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin.

Yorum yapın