Zeki Müren – Elbet Bir Gün Buluşacağız Ukulele Akorları

Zeki Müren - Elbet Bir Gün Buluşacağız ukulele akorları ve ritimleri bu yazıda sizi bekliyor. 1991 yayınlanan Dünden Bugüne 5 albümünde yer alan bu Zeki Müren şarkısının hemen çalmaya başlayın.
Tür: Türk Sanat Müziği
Albüm: Dünden Bugüne 5
Çıkış Yılı: 1991
Nasıl Çalınır Videoları: YouTube kanalına göz atın.Bu yazıda, Zeki Müren’in Elbet Bir Gün Buluşacağız adlı şarkısının ukulele akorları ve ritimlerini bulabilirsiniz. Harflerin üzerine tıklayarak akorların parmak pozisyonlarını görüntüleyebilirsiniz. Şarkıyla ilgili görüşlerinizi sayfanın altında yer alan yorum alanını kullanarak benimle paylaşabilirsiniz. Keyifli çalmalar dilerim. Not: Çok fazla akor olması sizi korkutmasın. Önce basit ritimde denerseniz, akor geçişlerinin nasıl olduğunu kolayca anlayabilirsiniz.

Ritim: A – AYAY
Basit Ritim: A

[Bm]El[C]bet bir [Bm]gün [Bm] [D]bulu[C]şaca[Bm]ğız. [Bm]
[Bm]Bu böy[C]le ya[Am]rım[Am] [Am]kal[C]maya[Bm]cak. [Bm]

[Em]İki[Am]mizin [C]de [C] [Am]saç[D]ları [Em]ak. [Em]
[Bm]Öy[C]le [Em]dur[D]up [C]bakı[Am]şaca[Bm]ğız. [Bm]

[Bm]Belki [C]bir de[Bm]niz [D]kena[C]rın[Bm]da.[Bm]
[Bm]El e[C]le ma[Am]zi[Am]yi [Am]konu[C]şaca[Bm]ğız.[Bm]

[Em]Benim [Am]içim[C]de [C] [Am]yanan [D]ateş [Em]var. [Em]
[Bm]Sevgi[C]lim [Em]ne za[D]man [C]bulu[Am]şaca[Bm]ğız. [Bm]

[Bm]Belki [C]bir ge[Bm]mi [Bm] [D]güver[C]tesin[Bm]de. [Bm]
[Bm]Sen be[C]ni u[Am]nut[Am]muş [Am]için [C]kupku[Bm]ru. [Bm]

[Em]Benim [Am]içim[C]de [C] [Am]hâlâ [D]o ar[Em]zu. [Em]
[Bm]Sevgi[C]lim [Em]ne za[D]man [C]kavu[Am]şaca[Bm]ğız. [Bm]Elinize sağlık. Elbet Bir Gün Buluşacağız akorları ya da ritimlerinde bir hata olduğunu düşünüyorsanız ya da farklı bir öneriniz olursa, yorum alanını kullanarak bize ulaşın.
Hazır ukuleleniz elinizdeyken, sizin için seçtiğimiz üç şarkıdan birisiyle ukulele çalmaya devam edebilirsiniz. Aradığınız lezzeti bu üç şarkıda bulamadıysanız şarkılar sayfasını ziyaret ederek, menüden dilediğiniz şarkıyı seçebilirsiniz.
Son Eklenen Şarkılar
Not: Elbet Bir Gün Buluşacağız şarkısı ve ukuleleturkiye.com'da yayınlanan diğer tüm şarkı akorları, eğitim amacıyla paylaşılmaktadır. Ukulele Türkiye, sitede yayınlanan hiçbir şarkının, şarkı sözünün veya düzenlemenin hak sahibi değildir. Bu şarkının hak sahibiyseniz ve bu içeriğin yayından kalkmasını talep ediyorsanız bizimle iletişime geçin.
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
Adınızı bu alana yazın.
Yorumunuza yanıt geldiğinde e-posta alacaksınız.
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör