Popüler airdrop projelerini keşfedin ve 1000 dolara kadar kazanma şansını yakalayın.

Blum TapSwap Yescoin

Yeni Türkü – Deliler Ukulele Akorları

Deliler ukulele akor ve ritim gösterimi karşınızda! 1990 yılında piyasaya sürülen Vira Vira albümündeki bu popüler Yeni Türkü şarkısını ukulelenizle çalmaya başlayın.

Diyorlar ki bazen gözlerimden.
Deliler doluşmuş bakıyor birer birer.
Delilerden sen anlarsın, konuş onlarla.
Nasıl muhtacım buna…

Diyorsun ki bazen geceler boyu.
Sayıklarmışım olanları birer birer.
Düşlerden sen anlarsın, konuş onlarla.
Nasıl muhtacım buna.

Bir gece ansızın gel yine, elinde mor çiçeklerle.
Tazelikle gel yine, binbir güzel hikâyeyle.

Linki Kopyala & Paylaş:
Sırada Ne Var?
Sitedeki diğer Yeni Türkü Ukulele Akor gösterimlerine ulaş. Ya da senin için seçtiğimiz şarkılardan birisine geç↓

Yeni Türkü - Deliler Ukulele Akor ve Ritim Gösterimi Hakkında

Sanatçı ve Şarkı:Yeni Türkü - Deliler
Albüm:Vira Vira
Çıkış Yılı:1990
Akorlar:[Em], [F], [Am], [G], [Dm]
Ritim:A - AY - YAY
Tür:Folk
"Deliler", Yeni Türkü imzasını taşıyan ve 1990 yılında piyasaya sürülen Vira Vira albümünde yer alan popüler bir şarkıdır. Folk türü altında değerlendirilen Deliler adlı müzik eserinin ukulele akorları ve ritimleri hakkında kısa bilgiler aşağıda listelenmiştir:
  • Deliler ukulele akorları: [Em], [F], [Am], [G], [Dm]. Sitede yer alan transpose aracını kullanarak Deliler kolay ukulele akor versiyonlarına da ulaşabilirsiniz.
  • Deliler ukulele ritimleri: A - AY - YAY. Bu ritim size zor geliyorsa, daha basit ritim yürüyüşlerini deneyebilirsiniz.
  • Yeni Türkü orijinal tonu Em tonudur. Yine transpose aracını kullanarak alternatif ve kolay tonlara ulaşabilirsiniz.
  • Sevilen Yeni Türkü şarkısını çalmadan önce enstrümanınızı akort ettiğinizden emin olun.
Deliler Ukulele Akorları (Yeni Türkü) | Ukulele Türkiye

Deliler Ukulele Akorları Nelerdir?

Sevilen bir Yeni Türkü şarkısı olan Deliler ukulele akorları [Em], [F], [Am], [G], [Dm](orijinal Em tonunda). Deliler kolay ukulele akorlarına ulaşmak için sayfadaki transpose aracını kullanabilirsiniz.

Yeni Türkü Ukulele İle Nasıl Çalınır?

  1. Deliler şarkısını orijinal tonda çalmak isterseniz [Em], [F], [Am], [G], [Dm] akorlarının parmak pozisyonlarını öğrenmeniz gerekir.
  2. [Em], [F], [Am], [G], [Dm] akorları sizin için zorsa, sayfada yer alan transpose aracını kullanarak Deliler kolay ukulele akorlarına ulaşabilirsiniz.
  3. Deliler şarkısını ukulelede çalarken A - AY - YAY ritim kalıbını kullanabilirsiniz. A - AY - YAY ritim kalıbı size zor gelirse, daha basit bir ritim kalıbı olan A - A - A - A ritmini kullanabilirsiniz.

Deliler Deliler Şarkısı Hakkında Genel Bilgiler Nelerdir?

Deliler şarkısı 1990 yılında yayınlanan Vira Vira adlı albümde yer almaktadır. Yeni Türkü tarafından seslendirilen bu müzik eseri, Folk türü altında değerlendirilmektedir. Orijinal tonu Em olan Deliler şarkısını [Em], [F], [Am], [G], [Dm] akorlarını kullanarak ukulele ile çalabilirsiniz.

Deliler Şarkısına Benzer Ukulele Akorları Nelerdir?


Anahtar kelimeler:Deliler ukulele, Deliler ukulele akor, Deliler ukulele kolay akor, ukulele Deliler akor, Deliler ukulele tab, Deliler ukulele ritim, Yeni Türkü ukulele akor.
Yasal Bilgilendirme:Deliler ve sitede yer alan diğer tüm akor gösterimleri müzik eğitimi amacıyla paylaşılmıştır. Müzik notaları ve akorları gösterilen bu eserlere ait tüm telif hakları, şarkıların sahiplerine aittir. Bu içeriğin telif hakkı ihlali içerdiğini düşünüyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin.

Yorum yapın