Popüler airdrop projelerini keşfedin ve 1000 dolara kadar kazanma şansını yakalayın.

Blum TapSwap Yescoin

Yeni Türkü – Olmasa Mektubun Ukulele Akorları

Olmasa Mektubun ukulele akor ve ritim gösterimi karşınızda! 1984 yılında piyasaya sürülen Çekirdek Sanat Evi Resitali albümündeki bu popüler Yeni Türkü şarkısını ukulelenizle çalmaya başlayın.

Olmasa mektubun yazdıkların olmasa
Kim inanır senle ayrıldığımıza
Sanma unutulur kalp ağrısı zamanla
Her şeyi unutarak yaşanır sanma

Neydi bir arada tutan şey ikimizi
Birleştiren neydi ellerimizi
Bırak bana anlatma imkânsız sevgimizi
Sevmek bir çok şeyi göze almaktır.

Olmasa mektubun yazdıkların olmasa
Kim inanır senle ayrıldığıza

Baksana geçmişe ne çok anıyla yük
Nerde o taverna nerde sinema
Harcanmış zamanlar yeniden yaşanmaz ki
Geç kaldıktan sonra arama boşa

Linki Kopyala & Paylaş:
Sırada Ne Var?
Sitedeki diğer Yeni Türkü Ukulele Akor gösterimlerine ulaş. Ya da senin için seçtiğimiz şarkılardan birisine geç↓

Yeni Türkü - Olmasa Mektubun Ukulele Akor ve Ritim Gösterimi Hakkında

Sanatçı ve Şarkı:Yeni Türkü - Olmasa Mektubun
Albüm:Çekirdek Sanat Evi Resitali
Çıkış Yılı:1984
Akorlar:[C#m], [D], [Bm], [E], [F#m]
Ritim:A - AY - YAY
Tür:Folk
"Olmasa Mektubun", Yeni Türkü imzasını taşıyan ve 1984 yılında piyasaya sürülen Çekirdek Sanat Evi Resitali albümünde yer alan popüler bir şarkıdır. Folk türü altında değerlendirilen Olmasa Mektubun adlı müzik eserinin ukulele akorları ve ritimleri hakkında kısa bilgiler aşağıda listelenmiştir:
  • Olmasa Mektubun ukulele akorları: [C#m], [D], [Bm], [E], [F#m]. Sitede yer alan transpose aracını kullanarak Olmasa Mektubun kolay ukulele akor versiyonlarına da ulaşabilirsiniz.
  • Olmasa Mektubun ukulele ritimleri: A - AY - YAY. Bu ritim size zor geliyorsa, daha basit ritim yürüyüşlerini deneyebilirsiniz.
  • Yeni Türkü orijinal tonu C#m tonudur. Yine transpose aracını kullanarak alternatif ve kolay tonlara ulaşabilirsiniz.
  • Sevilen Yeni Türkü şarkısını çalmadan önce enstrümanınızı akort ettiğinizden emin olun.
Olmasa Mektubun Ukulele Akorları (Yeni Türkü) | Ukulele Türkiye

Olmasa Mektubun Ukulele Akorları Nelerdir?

Sevilen bir Yeni Türkü şarkısı olan Olmasa Mektubun ukulele akorları [C#m], [D], [Bm], [E], [F#m](orijinal C#m tonunda). Olmasa Mektubun kolay ukulele akorlarına ulaşmak için sayfadaki transpose aracını kullanabilirsiniz.

Yeni Türkü Ukulele İle Nasıl Çalınır?

  1. Olmasa Mektubun şarkısını orijinal tonda çalmak isterseniz [C#m], [D], [Bm], [E], [F#m] akorlarının parmak pozisyonlarını öğrenmeniz gerekir.
  2. [C#m], [D], [Bm], [E], [F#m] akorları sizin için zorsa, sayfada yer alan transpose aracını kullanarak Olmasa Mektubun kolay ukulele akorlarına ulaşabilirsiniz.
  3. Olmasa Mektubun şarkısını ukulelede çalarken A - AY - YAY ritim kalıbını kullanabilirsiniz. A - AY - YAY ritim kalıbı size zor gelirse, daha basit bir ritim kalıbı olan A - A - A - A ritmini kullanabilirsiniz.

Olmasa Mektubun Olmasa Mektubun Şarkısı Hakkında Genel Bilgiler Nelerdir?

Olmasa Mektubun şarkısı 1984 yılında yayınlanan Çekirdek Sanat Evi Resitali adlı albümde yer almaktadır. Yeni Türkü tarafından seslendirilen bu müzik eseri, Folk türü altında değerlendirilmektedir. Orijinal tonu C#m olan Olmasa Mektubun şarkısını [C#m], [D], [Bm], [E], [F#m] akorlarını kullanarak ukulele ile çalabilirsiniz.

Olmasa Mektubun Şarkısına Benzer Ukulele Akorları Nelerdir?


Anahtar kelimeler:Olmasa Mektubun ukulele, Olmasa Mektubun ukulele akor, Olmasa Mektubun ukulele kolay akor, ukulele Olmasa Mektubun akor, Olmasa Mektubun ukulele tab, Olmasa Mektubun ukulele ritim, Yeni Türkü ukulele akor.
Yasal Bilgilendirme:Olmasa Mektubun ve sitede yer alan diğer tüm akor gösterimleri müzik eğitimi amacıyla paylaşılmıştır. Müzik notaları ve akorları gösterilen bu eserlere ait tüm telif hakları, şarkıların sahiplerine aittir. Bu içeriğin telif hakkı ihlali içerdiğini düşünüyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin.

Yorum yapın