Popüler airdrop projelerini keşfedin ve 1000 dolara kadar kazanma şansını yakalayın.

Blum TapSwap Yescoin

Reşid Behbudov – Nazende Sevgilim Ukulele Akorları

Nazende Sevgilim ukulele akor ve ritim gösterimi karşınızda! 1956 yılında piyasaya sürülen Single albümündeki bu popüler Reşid Behbudov şarkısını ukulelenizle çalmaya başlayın.

Değdi saçlarıma bahar gülleri.
Nazende sevgilim, yâdıma düştün.
Sevenin bahtına bir güzel düşer.
Sen de tek sevgilim, aklıma düştün.
Nazende sevgilim, yâdıma düştün.

Gözlerim yoldadır, kulağım seste.
Ben seni unut[]mam, en son nefeste.
Ey, ceylan bakışlım, ey boyu beste!
Gurbette sevgilim, aklıma düştün.
Nazende sevgilim, yâdıma düştün.

Sensiz dağ yoluna çıktım bu seher.
Öksüz kumru gibi güller lâleler.
Sen niye yalnızsın, sordular eller.
Gurbette sevgilim, aklıma düştün.
Nazende sevgilim, yâdıma düştün.

Linki Kopyala & Paylaş:
Sırada Ne Var?
Sitedeki diğer Reşid Behbudov Ukulele Akor gösterimlerine ulaş. Ya da senin için seçtiğimiz şarkılardan birisine geç↓

Reşid Behbudov - Nazende Sevgilim Ukulele Akor ve Ritim Gösterimi Hakkında

Sanatçı ve Şarkı:Reşid Behbudov - Nazende Sevgilim
Albüm:Single
Çıkış Yılı:1956
Akorlar:[E], [F], [Am], [Dm]
Ritim:A - AY - A - AYAY
Tür:Array
"Nazende Sevgilim", Reşid Behbudov imzasını taşıyan ve 1956 yılında piyasaya sürülen Single albümünde yer alan popüler bir şarkıdır. Array türü altında değerlendirilen Nazende Sevgilim adlı müzik eserinin ukulele akorları ve ritimleri hakkında kısa bilgiler aşağıda listelenmiştir:
  • Nazende Sevgilim ukulele akorları: [E], [F], [Am], [Dm]. Sitede yer alan transpose aracını kullanarak Nazende Sevgilim kolay ukulele akor versiyonlarına da ulaşabilirsiniz.
  • Nazende Sevgilim ukulele ritimleri: A - AY - A - AYAY. Bu ritim size zor geliyorsa, daha basit ritim yürüyüşlerini deneyebilirsiniz.
  • Reşid Behbudov orijinal tonu Em tonudur. Yine transpose aracını kullanarak alternatif ve kolay tonlara ulaşabilirsiniz.
  • Sevilen Reşid Behbudov şarkısını çalmadan önce enstrümanınızı akort ettiğinizden emin olun.
Nazende Sevgilim Ukulele Akorları (Reşid Behbudov) | Ukulele Türkiye

Nazende Sevgilim Ukulele Akorları Nelerdir?

Sevilen bir Reşid Behbudov şarkısı olan Nazende Sevgilim ukulele akorları [E], [F], [Am], [Dm](orijinal Em tonunda). Nazende Sevgilim kolay ukulele akorlarına ulaşmak için sayfadaki transpose aracını kullanabilirsiniz.

Reşid Behbudov Ukulele İle Nasıl Çalınır?

  1. Nazende Sevgilim şarkısını orijinal tonda çalmak isterseniz [E], [F], [Am], [Dm] akorlarının parmak pozisyonlarını öğrenmeniz gerekir.
  2. [E], [F], [Am], [Dm] akorları sizin için zorsa, sayfada yer alan transpose aracını kullanarak Nazende Sevgilim kolay ukulele akorlarına ulaşabilirsiniz.
  3. Nazende Sevgilim şarkısını ukulelede çalarken A - AY - A - AYAY ritim kalıbını kullanabilirsiniz. A - AY - A - AYAY ritim kalıbı size zor gelirse, daha basit bir ritim kalıbı olan A - A - A - A ritmini kullanabilirsiniz.

Nazende Sevgilim Nazende Sevgilim Şarkısı Hakkında Genel Bilgiler Nelerdir?

Nazende Sevgilim şarkısı 1956 yılında yayınlanan Single adlı albümde yer almaktadır. Reşid Behbudov tarafından seslendirilen bu müzik eseri, Array türü altında değerlendirilmektedir. Orijinal tonu Em olan Nazende Sevgilim şarkısını [E], [F], [Am], [Dm] akorlarını kullanarak ukulele ile çalabilirsiniz.

Nazende Sevgilim Şarkısına Benzer Ukulele Akorları Nelerdir?


Anahtar kelimeler:Nazende Sevgilim ukulele, Nazende Sevgilim ukulele akor, Nazende Sevgilim ukulele kolay akor, ukulele Nazende Sevgilim akor, Nazende Sevgilim ukulele tab, Nazende Sevgilim ukulele ritim, Reşid Behbudov ukulele akor.
Yasal Bilgilendirme:Nazende Sevgilim ve sitede yer alan diğer tüm akor gösterimleri müzik eğitimi amacıyla paylaşılmıştır. Müzik notaları ve akorları gösterilen bu eserlere ait tüm telif hakları, şarkıların sahiplerine aittir. Bu içeriğin telif hakkı ihlali içerdiğini düşünüyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin.

Yorum yapın