Teoman – İstanbul’da Sonbahar Ukulele Akorları

Teoman - İstanbul'da Sonbahar ukulele akorları ve ritimleri bu yazıda sizi bekliyor. 2001 yayınlanan Gönülçelen albümünde yer alan bu Teoman şarkısının hemen çalmaya başlayın.
Tür: Rock, Alternatif
Albüm: Gönülçelen
Çıkış Yılı: 2001
Nasıl Çalınır Videoları: YouTube kanalına göz atın.Teoman – İstanbul’da Sonbahar şarkısını aşağıdaki akorları kullanarak çalabilirsiniz. Başlamadan önce ukulelenizin doğru akort edildiğinden emin olunuz. Şarkıda paylaşılan akorların standart akort düzeni (GCEA) formatına uygun olduğunu unutmayınız. Akorların gösterimini anlamadıysanız akor gösterimi başlıklı yazıyı okuyunuz. Şarkıyı nasıl çalacağınız konusunda bir fikriniz yoksa sitemizde yer alan ukulele derslerine hemen şimdi başlayabilirsiniz. Keyifli çalmalar.

Ritim: AA – YY – AY

Mevsim rüzgarları [Am], ne zaman eserse [Dm],
O zaman hatırlarım [Am], çocukluk rüyalarım [G],
Şeytan uçurtmalarım [Am].
Öper beni annem [Am], yanaklarımdan [Dm],
Güzel bir rüyada [Am], sanki sevdiklerim [G],
Hayattalarken [Am]  hala [Em][C].

[Dm] Akşama doğru, [Am] azalırsa yağmur,
[Dm] Kız kulesi ve adalar [Am].
[Dm] Ah burda olsan, [Am] çok güzel hala,
[F] İstanbul’da, sonbahar [Am].

Her zaman [Am] kolay değil, sevmeden sevişmek [Dm],
Tanımak bir vücudu [Am], yavaşça öğrenmek [G],
Alışmak ve kaybetmek [Am].
İstanbul [Am] bugün yorgun, üzgün ve yaşlanmış [Dm],
Biraz kilo almış [Am], ağlamış yine [G],
Rimelleri [Am] akıyor [Em][C].

[Dm] Akşama doğru, [Am] azalırsa yağmur,
[Dm] Kız kulesi ve adalar [Am].
[Dm] Ah burda olsan, [Am] çok güzel hala,
[F] İstanbul’da, sonbahar [Am].

Teoman’ın diğer şarkılarına ulaşmak için tıklayın.

Teoman – İstanbul’da Sonbahar şarkısının sonuna gelmiş bulunuyoruz. Hazır eliniz ısınmışken başka şarkılar da çalmak isterseniz sanatçılar listemizi kontrol edebilirsiniz. Şarkıda; akorlar, akorların yerleri ve ritim konusunda bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle Facebook sayfası veya e-posta yoluyla iletişime geçin. Ukulele Türkiye onu seven küçük kitlesi ile mutlu mesut bir şekilde yaşantısına devam etmektedir. Sitede sağlanan içeriğin tamamı ücretsizdir. Bu sitenin size katkı sağladığını, ukulele konusunda Türkçe içerik eksikliğini bir nebze olsun doldurduğunu düşünüyorsanız, siteye bağış yaparak bize katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca Ukulele Türkiye Facebook sayfamızı beğenerek veya YouTube kanalımıza abone olarak da bizleri motive edebilirsiniz. Esen kalın.Elinize sağlık. İstanbul'da Sonbahar akorları ya da ritimlerinde bir hata olduğunu düşünüyorsanız ya da farklı bir öneriniz olursa, yorum alanını kullanarak bize ulaşın.
Hazır ukuleleniz elinizdeyken, sizin için seçtiğimiz üç şarkıdan birisiyle ukulele çalmaya devam edebilirsiniz. Aradığınız lezzeti bu üç şarkıda bulamadıysanız şarkılar sayfasını ziyaret ederek, menüden dilediğiniz şarkıyı seçebilirsiniz.
Son Eklenen Şarkılar
Not: İstanbul'da Sonbahar şarkısı ve ukuleleturkiye.com'da yayınlanan diğer tüm şarkı akorları, eğitim amacıyla paylaşılmaktadır. Ukulele Türkiye, sitede yayınlanan hiçbir şarkının, şarkı sözünün veya düzenlemenin hak sahibi değildir. Bu şarkının hak sahibiyseniz ve bu içeriğin yayından kalkmasını talep ediyorsanız bizimle iletişime geçin.
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
Adınızı bu alana yazın.
Yorumunuza yanıt geldiğinde e-posta alacaksınız.
1 Yorum
Eskiler
Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör