Batuhan Kordel – Dönme Ukulele Akorları

Dönme ukulele akor ve ritim gösterimi karşınızda! 2019 yılında piyasaya sürülen Dönme albümündeki bu popüler Batuhan Kordel şarkısını ukulelenizle çalmaya başlayın.

İçimdeki boşluk, yıllardır dolmuyor.
Kafamdaki sesler, ne içsem dinmiyor.
Bu sahte yorgunluk ve haklı kızgınlık.
Aylarca uyudum, bir türlü gitmiyor…

Sırtımda hırkamla, bu soğuk baharda,
Bilinmez yalnızım, elimde sigaram.
İnsanlar hep haksız, ama bir istisna.
Çok şeyi hak ettim, bir yere kadar…

Ama dönme, ne olursun orada kal.
Umarım çıkmazsın, karşıma bir daha.
Sözlerim acıtır, gözlerime bakma.
Tek bir söz söyleme, varsa az utanman…

Linki Kopyala & Paylaş:
Sırada Ne Var?
Sitedeki diğer Batuhan Kordel Ukulele Akor gösterimlerine ulaş. Ya da senin için seçtiğimiz şarkılardan birisine geç↓

Batuhan Kordel - Dönme Ukulele Akor ve Ritim Gösterimi Hakkında

Sanatçı ve Şarkı:Batuhan Kordel - Dönme
Albüm:Dönme
Çıkış Yılı:2019
Akorlar:[F#m], [Bm], [C#], [D]
Ritim:A - AY - A - AY - AAY
Tür:Alternatif, Indie
"Dönme", Batuhan Kordel imzasını taşıyan ve 2019 yılında piyasaya sürülen Dönme albümünde yer alan popüler bir şarkıdır. Alternatif, Indie türü altında değerlendirilen Dönme adlı müzik eserinin ukulele akorları ve ritimleri hakkında kısa bilgiler aşağıda listelenmiştir:
  • Dönme ukulele akorları: [F#m], [Bm], [C#], [D]. Sitede yer alan transpose aracını kullanarak Dönme kolay ukulele akor versiyonlarına da ulaşabilirsiniz.
  • Dönme ukulele ritimleri: A - AY - A - AY - AAY. Bu ritim size zor geliyorsa, daha basit ritim yürüyüşlerini deneyebilirsiniz.
  • Batuhan Kordel orijinal tonu F#m tonudur. Yine transpose aracını kullanarak alternatif ve kolay tonlara ulaşabilirsiniz.
  • Sevilen Batuhan Kordel şarkısını çalmadan önce enstrümanınızı akort ettiğinizden emin olun.
Dönme Ukulele Akorları (Batuhan Kordel) | Ukulele Türkiye

Dönme Ukulele Akorları Nelerdir?

Sevilen bir Batuhan Kordel şarkısı olan Dönme ukulele akorları [F#m], [Bm], [C#], [D](orijinal F#m tonunda). Dönme kolay ukulele akorlarına ulaşmak için sayfadaki transpose aracını kullanabilirsiniz.

Batuhan Kordel Ukulele İle Nasıl Çalınır?

  1. Dönme şarkısını orijinal tonda çalmak isterseniz [F#m], [Bm], [C#], [D] akorlarının parmak pozisyonlarını öğrenmeniz gerekir.
  2. [F#m], [Bm], [C#], [D] akorları sizin için zorsa, sayfada yer alan transpose aracını kullanarak Dönme kolay ukulele akorlarına ulaşabilirsiniz.
  3. Dönme şarkısını ukulelede çalarken A - AY - A - AY - AAY ritim kalıbını kullanabilirsiniz. A - AY - A - AY - AAY ritim kalıbı size zor gelirse, daha basit bir ritim kalıbı olan A - A ritmini kullanabilirsiniz.

Dönme Dönme Şarkısı Hakkında Genel Bilgiler Nelerdir?

Dönme şarkısı 2019 yılında yayınlanan Dönme adlı albümde yer almaktadır. Batuhan Kordel tarafından seslendirilen bu müzik eseri, Alternatif, Indie türü altında değerlendirilmektedir. Orijinal tonu F#m olan Dönme şarkısını [F#m], [Bm], [C#], [D] akorlarını kullanarak ukulele ile çalabilirsiniz.

Anahtar kelimeler:Dönme ukulele, Dönme ukulele akor, Dönme ukulele kolay akor, ukulele Dönme akor, Dönme ukulele tab, Dönme ukulele ritim, Batuhan Kordel ukulele akor.
Yasal Bilgilendirme:Dönme ve sitede yer alan diğer tüm akor gösterimleri müzik eğitimi amacıyla paylaşılmıştır. Müzik notaları ve akorları gösterilen bu eserlere ait tüm telif hakları, şarkıların sahiplerine aittir. Bu içeriğin telif hakkı ihlali içerdiğini düşünüyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin.

Yorum yapın