Kesmeşeker – Eyalet Çocukları Ukulele Akorları

Kesmeşeker - Eyalet Çocukları ukulele akorları ve ritimleri bu yazıda sizi bekliyor. 2004 yayınlanan Kum albümünde yer alan bu Kesmeşeker şarkısının hemen çalmaya başlayın.
Tür: Alternatif, Indie
Albüm: Kum
Çıkış Yılı: 2004
Nasıl Çalınır Videoları: YouTube kanalına göz atın.Kesmeşeker – Eyalet Çocukları şarkısını aşağıdaki akorları kullanarak çalabilirsiniz. Başlamadan önce ukulelenizin doğru akort edildiğinden emin olunuz. Şarkıda paylaşılan akorların standart akort düzeni (GCEA) formatına uygun olduğunu unutmayınız. Akorların gösterimini anlamadıysanız akor gösterimi başlıklı yazıyı okuyunuz. Şarkıyı nasıl çalacağınız konusunda bir fikriniz yoksa sitemizde yer alan ukulele derslerine hemen şimdi başlayabilirsiniz. Keyifli çalmalar

Ritim: A – AY – A – AY

Alternatif Ritim: SuS-Y (ritim elinizin baş parmağının size bakan tarafıyla telleri susturmalısınız.)

[Bm] – [A] x3

[D][Em][Bm]

[Bm] Sana çok mu [A] bağırmıştım?
[Bm] İçkili ve [A] kızgındım.
[Bm] Kendine gel [A] demiştin.
[D] Kendine [Em] gelinen [Bm] evde yok.

[Bm] Sonra bir [A] savaş oldu.
[Bm] Esefle kı[A]nandılar.
[Bm] Onlar her şeyi [A] yaptılar.
[D] Kasti [Em] fauller,
[D] Bel altına [Em] yumruklar,
[D] Rüşvetler [Em] şikeler,
[D] Yıldızlar [Em] barışmadı. [Bm]

[Bm] Eyalet  [A] çocukları,
[Bm] Yalancı [A] ışıklardı.
[D] Çünkü [Em] dünkü [Bm] çocuklardı.

[Bm] Sonra yıldız[A]lar düştü.
[Bm] Bak kumlar [A] kızardı.
[Bm] Çünkü ölmek [A] pahalıydı.
[D] Bazen [Em] ucuzlardı [Bm]

[Bm] Benim aşkım [A] bir ateşti.
[Bm] Senin silahın [A] duman.
[Bm] Dünyanın kanı [A] haram.
[D] İçtiğini [Em] şarap mı san[Bm]dın.

[Bm] Eyalet  [A] çocukları,
[Bm] Yalancı [A] ışıklardı.
[D] Çünkü [Em] dünkü [Bm] çocuklardı.

[crp]

Kesmeşeker – Eyalet Çocukları şarkısının sonuna gelmiş bulunuyoruz. Hazır eliniz ısınmışken başka şarkılar da çalmak isterseniz sanatçılar listemizi kontrol edebilirsiniz. Şarkıda; akorlar, akorların yerleri ve ritim konusunda bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle Facebook sayfası veya e-posta yoluyla iletişime geçin. Ukulele Türkiye onu seven küçük kitlesi ile mutlu mesut bir şekilde yaşantısına devam etmektedir. Sitede sağlanan içeriğin tamamı ücretsizdir. Bu sitenin size katkı sağladığını, ukulele konusunda Türkçe içerik eksikliğini bir nebze olsun doldurduğunu düşünüyorsanız, siteye bağış yaparak bize katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca Ukulele Türkiye Facebook sayfamızı beğenerek veya YouTube kanalımıza abone olarak da bizleri motive edebilirsiniz. Esen kalın.Elinize sağlık. Eyalet Çocukları akorları ya da ritimlerinde bir hata olduğunu düşünüyorsanız ya da farklı bir öneriniz olursa, yorum alanını kullanarak bize ulaşın.
Hazır ukuleleniz elinizdeyken, sizin için seçtiğimiz üç şarkıdan birisiyle ukulele çalmaya devam edebilirsiniz. Aradığınız lezzeti bu üç şarkıda bulamadıysanız şarkılar sayfasını ziyaret ederek, menüden dilediğiniz şarkıyı seçebilirsiniz.
Son Eklenen Şarkılar
Not: Eyalet Çocukları şarkısı ve ukuleleturkiye.com'da yayınlanan diğer tüm şarkı akorları, eğitim amacıyla paylaşılmaktadır. Ukulele Türkiye, sitede yayınlanan hiçbir şarkının, şarkı sözünün veya düzenlemenin hak sahibi değildir. Bu şarkının hak sahibiyseniz ve bu içeriğin yayından kalkmasını talep ediyorsanız bizimle iletişime geçin.
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
Adınızı bu alana yazın.
Yorumunuza yanıt geldiğinde e-posta alacaksınız.
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör