Teoman – Dursun Dünya Ukulele Akorları

Teoman - Dursun Dünya ukulele akorları ve ritimleri bu yazıda sizi bekliyor. 2006 yayınlanan Renkli Rüyalar Oteli albümünde yer alan bu Teoman şarkısının hemen çalmaya başlayın.
Tür: Rock, Alternatif
Albüm: Renkli Rüyalar Oteli
Çıkış Yılı: 2006
Nasıl Çalınır Videoları: YouTube kanalına göz atın.Teoman Dursun Dünya şarkısını aşağıdaki akorları kullanarak çalabilirsiniz. Başlamadan önce ukulelenizin doğru akort edildiğinden emin olunuz. Şarkıda paylaşılan akorların standart akort düzeni (GCEA) formatına uygun olduğunu unutmayınız. Akorların gösterimini anlamadıysanız akor gösterimi başlıklı yazıyı okuyunuz. Şarkıyı nasıl çalacağınız konusunda bir fikriniz yoksa sitemizde yer alan ukulele derslerine hemen şimdi başlayabilirsiniz. Keyifli çalmalar.

Ritim: A – A – YYA – AYAY

[Bm] Bir çılgın gibi [A] şimdi hayatım.
[Bm] Ne sevgim kaldı çünkü [A] ne gözyaşlarım.
[Bm] Kurtulmak için, [A] her seferinde.
[Bm] Kaçtım koşar gibi, [A] içimdeki senden.

[G] Ateş düşünce söndüm [Em] hep sırılsıklam
İçimde dur[G#m]sun ister dön[G]sün Dünya

[Bm] Dursun ister dönsün [A] Dünya etrafımda.
[Bm] Hiç fark etmez çünkü [A] artık sen yoksun ya.
[G] Sönsün tüm mumlar [Em] bitsin sevgim;
İster dur[G#m]sun ister dön[G]sün Dünya.

[Bm] Mektuplar gibiyiz [A] hiç açılmamış
[Bm] Saklanmış ama [A] zamanla kaybolmuş
[Bm] Sevdin mi beni [A] parmak ucunla
[Bm] İçimdeki benden kurtul[A]dun mu yoksa

[G] Günüm gelince yok oldum [A] ardından
İçimde dur[G#m]sun ister dön[G]sün Dünya

[Bm] Dursun ister dönsün [A] Dünya etrafımda.
[Bm] Hiç fark etmez çünkü [A] artık sen yoksun ya.
[G] Sönsün tüm mumlar [Em] bitsin sevgim;
İster dur[G#m]sun ister dön[G]sün Dünya.

Teoman’ın diğer şarkılarının akorlarına ulaşmak için tıklayın.

Teoman Dursun Dünya şarkısının sonuna gelmiş bulunuyoruz. Hazır eliniz ısınmışken başka şarkılar da çalmak isterseniz sanatçılar listemizi kontrol edebilirsiniz. Şarkıda; akorlar, akorların yerleri ve ritim konusunda bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle Facebook sayfası veya e-posta yoluyla iletişime geçin. Ukulele Türkiye onu seven küçük kitlesi ile mutlu mesut bir şekilde yaşantısına devam etmektedir. Sitede sağlanan içeriğin tamamı ücretsizdir. Bu sitenin size katkı sağladığını, ukulele konusunda Türkçe içerik eksikliğini bir nebze olsun doldurduğunu düşünüyorsanız, siteye bağış yaparak bize katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca Ukulele Türkiye Facebook sayfamızı beğenerek veya YouTube kanalımıza abone olarak da bizleri motive edebilirsiniz. Esen kalın.Elinize sağlık. Dursun Dünya akorları ya da ritimlerinde bir hata olduğunu düşünüyorsanız ya da farklı bir öneriniz olursa, yorum alanını kullanarak bize ulaşın.
Hazır ukuleleniz elinizdeyken, sizin için seçtiğimiz üç şarkıdan birisiyle ukulele çalmaya devam edebilirsiniz. Aradığınız lezzeti bu üç şarkıda bulamadıysanız şarkılar sayfasını ziyaret ederek, menüden dilediğiniz şarkıyı seçebilirsiniz.
Son Eklenen Şarkılar
Not: Dursun Dünya şarkısı ve ukuleleturkiye.com'da yayınlanan diğer tüm şarkı akorları, eğitim amacıyla paylaşılmaktadır. Ukulele Türkiye, sitede yayınlanan hiçbir şarkının, şarkı sözünün veya düzenlemenin hak sahibi değildir. Bu şarkının hak sahibiyseniz ve bu içeriğin yayından kalkmasını talep ediyorsanız bizimle iletişime geçin.
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
Adınızı bu alana yazın.
Yorumunuza yanıt geldiğinde e-posta alacaksınız.
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör