Popüler airdrop projelerini keşfedin ve 1000 dolara kadar kazanma şansını yakalayın.

Blum TapSwap Yescoin

Parmak Alıştırmaları

Şimdiye kadar yazdığım yazılarda genel olarak ukulelenin yapısı ve temel müzik bilgisi konusunda bilgiler vermeye çalıştım. Bu saatten sonra uygulamaya geçmeli ve parmaklarınızı ukulelenin klavyesine alıştırmaya başlamalısınız. Sizin için yararlı olacağını düşündüğüm üç ayrı parmak alıştırmasını buraya ekliyorum. Alıştırmaları sırayla takip etmenizi ve “tamamdır bunu hallettim.” demeden diğer alıştırmaya atlamamanızı öneririm. Bu tamamlanma sürecinin en azından birkaç gününüzü alması gerektiğini ve her ukulele çalmak istediğinizde bu alıştırmaları tekrarlayarak parmaklarınızın klavye üzerinde gezinmesini bir rutine bağlamanızın ukulele kariyerinizde önemli bir gelişme olacağını hatırlatırım. Ayrıca bu alıştırmaları metronom kullanarak yapmakta büyük fayda olduğunu düşünüyorum.

1. Parmak Alıştırması (Tırtıl):

Klavye üzerinde adeta bir tırtıl gibi hareket edeceğiniz ilk alıştırmanız.

1

 

2. Parmak Alıştırması (Örümcek):

Yüzük ve Serçe parmağınızı daha etkili bir şekilde kullanmanıza yardımcı olacağını düşündüğüm ve “örümcek” olarak adlandırmak istediğim alıştırmanız. İlk denemelerde parmaklarınızı zorlayabilir. Zorlandığınız yerde metronomun ritmini düşürmenizi tavsiye ederim.

örümcek 1

 

3. Parmak Alıştırması (Neo-Örümcek):

İşleri biraz daha zorlaştırmaya ne dersiniz?

örümcek 2

İlgili alıştırmalara başlıklarına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bütün alıştırmaları tamamladığınızı düşünüyorsanız ve kendinizi akor öğrenmeye hazır hissediyorsanız sizi sıradaki konu başlığımıza alalım.

Sıradaki Konu: Basit Akorlar

Yorumlar kapalı.