Cenk Taner

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]Yalnızların yalnızı, Kadıköy’ün sakin kaptanı Cenk Taner’in şarkılarına ve akorlarına bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Listede yer alan sarkılardan bazıları Kaptan’ın solo albümünde, bazıları da Kesmeşeker grubuyla birlikte çıkardığı albümlerde bulunmaktadır. Kaptanın deyimiyle “Kesmeşeker, Cenk Taner sayılır, Cenk Taner de Kesmeşeker”.

 1. Adını Unutmaya Devam Ediyorum – Cenk Taner
 2. Ağla Ağla – Cenk Taner
 3. Böyle Şeyler İşte – Cenk Taner
 4. Buradan Uzaklara – Cenk Taner
 5. Ders Bitti – Kesmeşeker
 6. En Çok Seni – Kesmeşeker
 7. Gitme Kal – Kesmeşeker
 8. Herşey Sermaye İçin Sevgilim – Kesmeşeker
 9. Hep Yarın Olsun – Cenk Taner
 10. İzin Vermedi Yalnızlık – Cenk Taner
 11. Japonca – Kesmeşeker
 12. Özgür Olduğunda Marmara – Cenk Taner
 13. Ne Zaman Gitti Tren – Kesmeşeker
 14. Şimdi Biz Buyuz – Cenk Taner
 15. Tek Kişiyim Ben Hala – Kesmeşeker

[/vc_column_text][td_block_ad_box spot_id=”content_inline”][vc_column_text]

Cenk Taner ve Kesmeşeker Hakkında

1966 yılı Kocaeli doğumlu olan Cenk Taner, nam-ı diğer Kaptan, hala daha tanımakta olduğu Kadıköy sokaklarında yaşamını sürdürmektedir. Vikipedi’de hakkında şöyle bilgiler geçiyor:

 • 6 yaşında Göztepe İlkokuluna başlamış.
 • Kuleli Askeri Lisesi’ni kazanmış. Biraz okumuş. Sonra herhalde içine sinmediğinden bir düz liseye geçiş yapmış.
 • İletişim Fakültesinden mezun olduktan sonra stüdyo çalışmalarıyla müzik dünyasına adım atmış.
 • 8 albüm, içlerinde 2 tane solo (İzin Vermedi Yalnızlık, 2001; Yoldan Çıkmış Şarkılar, 2013) olmak üzere çıkarmış.
 • Ayrıca 2004 yılı Aralık ayında Andıran Otu isimli bir kitap yazmış. Son yıllarda bu kitabın ikinci baskısı da yayınlandı ve ben HALA bu kitabı bulamadım. (KAPTANIM DENK GELİR DE BURALARI OKUYACAK OLURSAN BİR TANE BANA AYIR. SHAFT’IN ÖNÜNDEN GELİP ALAYIM, ÇOK RİCA EDİYORUM.)

Şarkılarında genel olarak yalnızlık, parasızlık, Kadıköy ve Kadınlar gibi konuları işlemektedir. “İzin Vermedi Yalnızlık” der; “Param olsaydı gelir miydin benimle?” der; Üstelik tanışmışız da, Bir Kadıköy akşamında. Gidebilir miyiz dersin; buradan uzaklara?” der. Yani anlayacağınız deroğlu der. Biz de dinleriz. Bu kadar yoğun anlamlar içeren şarkıları yazmak için o duyguların gerçekten yaşanmış olmaları gerektiğine inanırım. Bu yüzden, kendi payıma, iyi ki Kaptan’ım bu duyguları yaşamış ki ortaya bu kadar güzel eserler çıkarmış. Yalnız o para mevzusunu çok dillendirmesine neden olan konuyu cidden çok merak ediyorum. Yani kaptanı parasızlığı yüzünden terk eden birisi mi oldu, yoksa o yaşadıklarından böyle bir yorum mu çıkardı, ilk gördüğüm yerde kaptana sormak istediğim şey bu olacak.

Kendisini seviyor, sayıyoruz. Bunca yalnızlıkların içinde onunki gibi bir yalnızlığa denk gelmiş olmamız bizim için bir şans. Kıymetini bilelim.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][td_block_ad_box spot_id=”sidebar”][td_block_social_counter custom_title=”Bağlantıda Kal” facebook=”ukuleleturkiye” facebook_app_id=”539256909562685″ facebook_security_key=”07fdf6a04953ec9dee5a7aabf1154a79″ facebook_access_token=”539256909562685|3N0nhR-reiGsRMwpPMCM4x1RuV4″ twitter=”ukuleleturkiye” youtube=”channel/UCs4JpcKbI9zVSXFwBYXmWpA” instagram=”ukuleleturkiye” open_in_new_window=”y”][/vc_column][/vc_row]